No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ: Na Sobôtke padali krúpy, pri Vrbovciach blesk zapálil slamu

Na Sobôtke v Rimavskej Sobote padali okolo tretej hodiny krúpy, prechádzajúca búrka a blesky ponad región pravdepodobne spôsobili požiar slamy pri Vrbovciach. Na miesto boli preto po tretej hodine vyslaní príslušníci hasičského a záchranného zboru z Rimavskej Soboty. Podľa prvotných informácií z operačného strediska išlo o požiar slamy na voľnom priestranstve po zásahu bleskom. Na miesto bola vyslaná jednotka s tromi hasičmi.
Podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu bola v okrese popoludní vydaná výstraha II. stupňa pred ojedinelým výskytom silných búrok. Pri búrkach a prívalových zrážkach môžu padať aj väčšie krúpy, ktoré predstavujú zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Výstraha II. stupňa platí aj pre okresy Revúca a Rožňava. Trvať by mali do 16-tej hodiny.

Aktualizované o 16:10 hod. Výstraha bola predĺžená do 17-tej hodiny.

Doplnené o 18:00 hod.

Búrka prekvapila ľudí aj v Padarovciach. Podľa obyvateľov mali dnes popoludní dve búrky s krúpami, tie však padali už aj približne v polovici mája. Tentokrát búrka prišla ponad kopec od Horných Zahorian ale hlavne od Zacharoviec pri R. Sobote. „Na ceste máme veľa blata, poupchávalo nám priepusty a voda tiekla po ceste,“ povedal pre Rimava.sk starosta obce Attila Szabó. Voda sa liala po ceste z kopca a poľa no a nánosy blata potom podľa starostu skončili pri nedávno opravenom Dome kultúry. „Našťastie nám doňho voda nevošla, lebo máme nové plastové dvere. Voda ale stála asi 40 centimetrov,“ dodal starosta, podľa ktorého budú musieť nánosy očistiť. Cesta je podľa jeho slov prejazdná, no na takom blate sa dá ľahko pošmyknúť a preto by si zatiaľ ľudia mali dávať pozor.

 

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Ondrej Bakša, Aneta Bálintová


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross