No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na záchranné práce po silnom vetre by mali dostať peniaze od štátu

3. januára 2014 |  | |

ilustračné fotoSilný nárazový vietor vlani na jar v Hucíne postrhával strechy domov, vylomil stromy aj ploty, v obci  vtedy vyhlásili mimoriadnu situáciu. Viac ako tritisíc eur, ktoré išli na záchranné práce, by mal teraz preplatiť štát. Návrhom na úhradu týchto výdavkov v niekoľkých lokalitách sa bude zaoberať vláda na svojom najbližšom rokovaní v stredu, 8. januára.

Ako sa v materiáloch uvádza, silný vietor postihol obec Hucín v noci zo 14. na 15. marca, starosta vyhlásil mimoriadnu situáciu, v obci zahájili záchranné práce. Tie podľa predkladanej správy spočívali v nakládke a odvoze sutín, prekrývaní poškodených striech, spiľovaní vylámaných stromov a uvoľňovaní ciest. Výdavky na záchranné práce overil Okresný úrad Rimavská Sobota vo výške viac ako 3 400 eur.

Veterná smršť, snehová kalamita či dažde postihli aj ďalšie obce na Slovensku, na úhradu záchranných prác by mala teraz vláda uvolniť vyše 190 tisíc eur z kapitoly Všeobecná pokladničná správa na úhradu výdavkov súvisiacich so záchrannými prácami počas mimoriadnej situácie.

V Hucíne počasie úradovalo aj v júni, po veľkej prietrži mračien museli kvôli záplavám evakuovať asi dvadsať ľudí. Ako pre Rimava.sk uviedol hlavný kontrolór obce Tibor Šestina, júnová mimoriadna situácia si vyžiadala z obecného rozpočtu asi 5 tisíc eur, obec podľa jeho slov požiadala aj o úhradu týchto výdavkov.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross