No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Oprava lávky pri krytej plavárni potrvá do konca mesiaca, pribudne aj zámková dlažba

perex-lavkaNa včerajšom mestskom zastupiteľstve odzneli aj interpelácie niektorých poslancov. Jednou z nich bola aj interpelácia poslanca Júliusa Sojku, ktorý upozornil na chodník na Ulici L. Svobodu na Sídlisku Západ pred bytovkami 17-20, ktorý je podľa jeho slov v katastrofálnom stave. Počas svojho výstupu poďakoval primátorovi Jozefovi Šimkovi, že sa osobne prišiel na tento chodník pozrieť. Ako ďalej Sojka avizoval, pevne verí, že oprava tejto komunikácie bude aj zaradená do plánu opráv na budúci rok.

Hoci vyzdvihol osobný záujem primátora, apeloval na odpoveď na svoju ďalšiu interpeláciu, týkajúcu sa vodorovného dopravného značenia na Sídlisku Západ. „Nepozdáva sa mi odpoveď na chýbajúce vodorovné dopravné značenie na Ulici L. Svobodu. V odpovedi je uvedené, že vodorovné dopravné značenie je možné riešiť iba dodávateľským spôsobom, nakoľko technické služby mesta nedisponujú takýmto zariadením. Tieto veci už interpelujem niekoľkýkrát a niekto mi odpovie takýmto spôsobom,“ poznamenal poslanec, podľa ktorého odpoveď nie je vyhovujúca. Ako doplnil, odpoveď by možno mala obsahovať čo sa urobí, aby to bolo čím skôr zrealizované.

Na margo toho reagoval Šimko. Podľa neho je samospráva dlžná dať tieto veci ako aj parkovanie na Sídlisku Západ do poriadku. Ako ďalej povedal, do rozpočtu na rok 2017 sa musí dostať oprava aj Ulice L. Svobodu i chodníka pred bytovkami 17 až 20 ako aj ďalšie ulice. „Počítam ešte so 17 až 18 ulicami v meste,“ doplnil.

V rámci diskusie primátor spomenul aj aktuálnu rekonštrukciu lávky pri krytej plavárni. Podľa Šimka by jej oprava mala potrvať do budúceho piatka, 28. októbra. Ako ďalej ozrejmil, na opravu použili drevo z mestských lesov. „Narezali sme ho a dali napíliť,“ povedal. Ako ďalej uviedol, v smere od lávky na Kirejevskú * Kyrejevskú ulicu vybudujú aj chodník zo zámkovej dlažby. Poslanec Sojka na toto prepojenie medzi krytou plavárňou a Kirejevskou ulicou upozorňoval už na uplynulých rokovaniach.

  • Oprava 17:43 hod. V texte bol opravený názov ulice.

    Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross