No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Po oprave strechy sa zdravotné stredisko v Bátke dočká aj nových okien, prispeje na to vláda

Zdravotné stredisko v obci Bátka sa dočká po rekonštrukcii strechy nových okien i dverí. Hoci stredisko obec v poslednej dobe rekonštruovala prevažne z vlastného rozpočtu, na výmenu okien a dverí využije príspevok z vládnej rezervy. Ten je vo výške 22 tis. eur.

„Koncom minulého roka sa nám podarilo opraviť strechu. Na ňu sme získali príspevok z Ministerstva financií SR. Tento využijeme na výmenu okien a dverí,“ povedal pre Rimava.sk Peter Hencz starosta obce. Ako však podotkol, potrebná je však kompletná rekonštrukcia celého zdravotného strediska. Podľa jeho slov v poslednej dobe neboli žiadne výzvy, ktoré by sa týkali takýchto stredísk, tak opravy, s ktorými nemohli čakať na výzvy od štátu, sa snažili odstrániť z rozpočtu obce.

Zdravotné stredisko je podľa Hencza spádovou oblasťou pre okolité obce. „V stredisku sídli viac lekárov – pre dospelých, zubár, deti aj gynekológ. Práve detský lekár a gynekológ majú veľa pacientov,“ povedal starosta, podľa ktorého príspevok od Vlády SR aspoň trocha odbremení rozpočet obce. Tá vo svojej správe má viacero budov v obci. „A nemáme financie, aby sme vykonali všetky opravy na každej budove,“ zakončil Hencz.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: OÚ Bátka


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross