No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Počas medzinárodného dňa detí to na SAD-ke žilo

Medzinárodný deň detí sa niesol v znamení súťaženia, exkurzií a smiechu na autobusových staniciach v Lučenci a v Rimavskej Sobote. Niekde sa súťažilo a hralo, inde sa diskutovalo a odpovedalo na zvedavé otázky o doprave.„Pre deti sme pripravili exkurzie v priestoroch autobusových staníc. Prostredníctvom dobových a aktuálnych fotografií nadobudli predstavu o tom, aké autobusy premávali v minulosti, aj o rekonštrukcii samotných autobusových staníc,“ uviedla pre Rimava.sk Radka Segečová, vedúca útvaru obchodu a marketingu SAD Lučenec.

Podľa jej slov deťom predviedli vyhľadávanie odchodov autobusov prostredníctvom dotykového Info stojana a informačných tabúľ, sledovali pohyb autobusov prostredníctvom GPS na monitoroch a dovedeli sa niečo aj o dopravných informáciách poskytovaných v infocentre. V služobných priestoroch mali možnosť zoznámiť sa s prácou dispečera a nahliadnuť do dispečerského pracoviska.

„Zaujala ich priestranná oddychová miestnosť vodičov, kde sme im premietli rozprávky a rozdali drobné darčeky. Deti nás za to potešili pesničkami a básničkami,“ priblížila Segečová, podľa ktorej ich menšie deti prekvapili aktivitou a súťaživosťou. Ako dodala, na záver deti povozili autobusom – veteránom KAROSA C 734.

„Všetkým deťom ďakujeme za návštevu a tešíme sa na ďalšie stretnutie, možno na palube našich autobusov,“ uzavrela Segečová.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív SAD Lučenec


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross