No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ: Počas prázdnin bude klzisko otvorené pre verejnosť dlhšie, program pripravila aj hvezdáreň

Hvezdáreň v Rimavskej Sobote pripravila na každé popoludnie budúceho pracovného týždňa od 5.do 9. marca niekoľko premietaní. Ako Rimava.sk informovala odborná pracovníčka Krajskej hvezdárne a planetária M. Hella v Rimavskej Sobote Katarína Kerekešová, návštevníci sa môžu zoznámiť so súhvezdiami a objektmi zimnej a jarnej oblohy. Mesiac bude podľa Kerekešovej v období splnu a už za súmraku budú pozorovateľné planéty Merkúr, Venuša, Mars a Jupiter. „Pozorovanie Slnka – slnečných škvŕn a protuberancií. Merkúr a Venuša budú pozorovateľné celý deň, ale len za jasného počasia.“ podotkla.

Budúci týždeň, počas jarných prázdnin, je na rimavskosobotskom zimnom štadióne pripravených viac ako 50 hodín vyhradených pre verejné korčuľovanie. V priebehu pracovného týždňa bude štadión v dvojhodinových intervaloch otvorený od 9.00 do približne 17.30 hod., v sobotu sa začína korčuľovanie od 13.00 hod a končí o 19.00 hod.

Jarných prázdnin sa nedočkalo lyžiarske stredisko na Skorušinej pri Klenovci, ktoré je odkázané na prírodný sneh. Ako pre Rimava.sk uviedol konateľ spoločnosti Ján Sihelský, vleky pre silný vietor neťahali už minulý víkend a kvôli otepleniu už túto sezónu zrejme ani ťahať nebudú. Najdlhší kopec v Rimavskosobotskom okrese bol v prevádzke šesť víkendov od polovice januára. Sihelský celkovo hodnotí sezónu ako dobrú, aj keď v niektorých najlepších mrazivých dňoch bolo na svahu málo ľudí. Sihelský to pripisuje plesovej sezóne. „Návštevnosť bola priemerná, no na naše podmienky postačujúca,“ dodal.

Lepšie sú na tom strediská, kde majú umelé zasnežovanie. Aj vďaka nemu sa na lyžiarov tešia v Skicentre Kokava-Línia. Podľa slov vedúceho strediska a jedného z konateľov Attilu Gálika sú na hostí pripravení. „Je tu veľmi dobrá lyžovačka,“ konštatoval. Ako Gálik poznamenal, stredisko je v prevádzke od Vianoc.

.

Doplnené 6. marca o 10.10 hod.
Podľa nahlásených zmien Technických služieb mesta bude prevádzka zimného štadióna v piatok, 9. marca, zmenená. Korčulovanie pre verejnosť nezačne od 9.00 hod, ale od 11.00 hod.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross