No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Počasie bude znova letné. Pozor ale na kúpanie v niektorých prírodných kúpaliskách v okrese

Meteorológovia majú pre tento týždeň, čo sa týka počasia, dobré správy. Znova sa oteplí a teplota vzduchu sa môže vyšplhať až na letných 30 stupňov Celzia. Toto teplé počasie tak môže ľudí lákať ísť sa niekam osviežiť, najlepšie k vode. Pozor ale aké, najmä to prírodné kúpalisko navštívite. Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Rimavskej Sobote vydal zákaz kúpania v dvoch prírodných kúpaliskách v okrese Rimavská Sobota.

Ide o dve vodné nádrže v okrese. Tou prvou je vodná nádrž Kurinec – Zelená voda a rovnako zákaz kúpania je vydaný aj pre vodnú nádrž Teplých Vrch, a to aj na pláži Drieňok i Ormet. Ako informuje RÚVZ v Rimavskej Sobote, dôvodom je prekročená hodnota chlorofylu a, cynobaktérii ako aj na obidvoch kúpaliskách je nízka prehľadnosť vody. Rovnako od dnešného dňa, 10. septembra, je už zatvorený aj bazénový komplex na Kurinci.

Osviežiť sa ale stále môžete vo Vodnom svete Číž, Tisovci, Hnúšti a Revúcej. Na výber však máte aj kúpalisko pri Lučenci, a to Miraj Resort či Termálne kúpalisko Novolandia v Rapovciach.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross