No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Fiľakovo získalo titul „Mesto pre biznis“

3. februára 2010 |  | 

Najlepším mestom pre podnikanie v Banskobystrickom kraji je Fiľakovo. Taký je záver projektu „Mesto pre biznis“, ktorý vyhlásila Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania v spolupráci so spoločnosťou Ecopress. Desaťtisícové mesto na juhu kraja získalo ocenenie najmä vďaka kvalitnej práci samosprávy, dobrému podnikateľskému prostrediu a fungujúcemu podnikateľskému inkubátoru.

Ako pre Rimava.sk uviedol primátor Fiľakova Jozef Agócs, úspech v projekte ho teší. „Je to pre nás veľmi dobrá a pozitívna informácia,“ hovorí. Napriek vydareným projektom však podľa neho zápasia s vysokou nezamestnanosťou.

Okrem zriadenia podnikateľského inkubátora mesto pomocou prostriedkov z Bruselu postavilo domov dôchodcov, otvorilo turisticko-inorfmačné centrum a ďalej pracuje na rozvoji turizmu. Primátor avizuje revitalizáciu mestského parku, opravu základnej školy, obnovu časti hradu ako aj rekonštrukciu chodníkov a časti ciest. Agócs je v primátorskom kresle druhé volebné obdobie, kandidovať sa už ale nechystá.

Do súťaže „Mesto pre biznis“ boli zaradené všetky obce na Slovensku so štatútom mesta. Okrem údajov zo štatistických databáz sa hodnotenie opieralo predovšetkým o jedinečný prieskum realizovaný agentúrou MVK, v rámci ktorého bolo oslovených takmer tritisíc podnikateľov. Na výsledok malo vplyv vyše 70 hodnotených ukazovateľov.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross