No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na porade prednostu aj o vysokých telefónnych účtoch MsÚ

20. marca 2009 |  | |

Zabezpečenie presnej evidencie objednaných telefonických hovorov cez ústredňu, to jedna z nových trvalých úloh pre rimavskosobotskú samosprávu. Dohodli sa na nej vedúci oddelení spolu s prednostom mestského úradu (MsÚ) na marcovej operatívnej porade. Podľa našich informácií na nej Ladislav Kovács upozornil na vysoký telefónny účet za hovory cez ústredňu na MsÚ.  Zdôraznil preto potrebu kontroly týchto hovorov a vyžiadal si účty za prvé mesiace tohto roka.

Prednosta túto skutočnosť pre Rimava.sk nepotvrdil a výšku účtov nešpecifikoval. Uviedol len, že prísnejšia evidencia bude vedená v rámci úsporných opatrení mesta. „Ja to nesledujem, ja ako osoba. Faktúry idú na finančné a eviduje to organizačné oddelenie,“ povedal pre Rimava.sk Kovács a zdôraznil, že kvôli úspore financií budú od 1.marca okrem iného sledovať aj telefóny. „Od tohto mesiaca to budeme prísnejšie sledovať, ja osobne,“ podotkol. Podľa jeho slov MsÚ disponuje piatimi pevnými linkami, vedúci jednotlivých oddelení majú mobilné telefóny s paušálmi. Volania nad rámec sa im strhávajú zo mzdy. Ako poznamenal, účty za telefóny závisia aj od toho, na čom momentálne jednotlivé oddelenia pracujú.

Vedúca organizačného oddelenia MsÚ Marta Feketeová pre Rimava.sk potvrdila, že hovory cez ústredňu budú kontrolovať prísnejšie. „Nejde o to, že by niekto niekoho upodozrieval, musí sa usporiť na každom fronte, teda aj na telefónoch,“ konštatovala Feketeová. Podľa slov hlavného hospodára Jozefa Kovácsa
po prijatí úsporných opatrení sa predpokladá zníženie telefónnych účtov z pevných liniek vo výške približne 270 eur (8 tis. korún) mesačne. Ako doplnil, telefónny účet MsÚ za január predstavuje sumu
takmer 950 eur (28,5 tis. korún), za február je to 939 eur  (28 tis.korún). Obe sumy sú oproti tomu istému obdobiu minulého roka nižšie o približne 200 eur.

Ako prednosta avizuje, na aprílové zastupiteľstvo budú v rámci úpravy rozpočtu predložené úsporné opatrenia jednotlivých oddelení MsÚ. „Z kapitoly samospráva mesta chceme v priebehu tohto roka ušetriť približne 116 tis. eur (3,5 mil. korún),“ uzavrel Ladislav Kovács.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross