No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Richard Sulík potvrdil, že bavorská spoločnosť Ziegler Holding do Rimavskej Soboty nepríde

5. novembra 2022 | |  | 
Zdroj: MH SR

RIMAVSKÁ SOBOTA – O tom, že bavorská spoločnosť Ziegler Holding GmbH sa v plánovanom priemyselnom parku v Rimavskej Sobote pravdepodobne neusídli, sme informovali už minulý rok v novembri. Informáciu už potvrdil aj exminister hospodárstva Richard Sulík.

"Jednou z mojich priorít ako ministra hospodárstva bolo prilákanie nových zamestnávateľov na Slovensko. Mojou ambíciou bolo neťahať všetko na západ a do Bratislavy, aby sa čo najviac vyrovnali regionálne rozdiely," uviedol na svojom profile na sociálnej sieti s tým, že dôvody vysvetľuje vo svojom blogu na stránke Denníka N. Ako dodal, o tomto ako minister informovať nemohol, no dnes už tomu nič nebráni.

Článok pokračuje pod reklamou


Spoločnosť Ziegler mala podľa Sulíka záujem o výrobu montovaných drevodomov, avšak zároveň aj o výstavbu píly s kapacitou jeden milión metrov kubických dreva. "To je šialene veľa, najmä, ak ide o drevo ihličnaté. To samozrejme narazilo na nevôľu veľkých slovenských hráčov, konkrétne firmu Rettenmeier a najmä firmu PRP z Lučenca, len 30 km od Rimavskej Soboty. Aj malé, lokálne píly sa cítili ohrozené," uviedol Richard Sulík.

Medzi firmou Ziegler a PRP podľa neho prebiehali rokovania ohľadom nejakého druhu spolupráce. "Píšem nejakého druhu, lebo jednak nepoznám všetky detaily možnej kooperácie a dvojak takéto informácie určite vnímajú dotknuté firmy ako obchodné tajomstvo," dodal Sulík s tým, že tieto rokovania neviedli k úspechu a tým sa priestor pre zmysluplné začlenenie firmy Ziegler výrazne zúžil.

Štátny priemyselný park vyrastie na ploche zhruba 65 hektárov.

"Milión metrov kubických ročne je o polovicu viac ako spracuje druhá najväčšia píla v krajine. Zároveň sa začal črtať iný investor, z elektrotechnického priemyslu, ktorý by na menšej ploche zamestnal viac ľudí a v čistejšej a menej hlučnej výrobe," avizoval exminister, ktorý je presvedčený, že počas budúceho volebného obdobia bude priemyselný park v Rimavskej Sobote nielen dobudovaný, ale že bude uzavretá investičná zmluva s prvým veľkým investorom. "Strata firmy Ziegler preto nie je tragédiou," myslí si Richard Sulík.

Spoločnosť Ziegler mala v plánovanom priemyselnom parku zamestnať okolo 430 ľudí. Išlo o investíciu za minimálne 255 miliónov eur.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross