No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poslanci neschválili areál pre skateboardistov. Tí majú 3 500 eur z grantov, miesto sa však doteraz nenašlo

Skatepark nemôže byť v areáli rimavskosobotského amfiteátra, poslanci mestského zastupiteľstva tento návrh dnes neschválili. Mladí ľudia, ktorí ešte v máji získali 3 500 eur od dvoch nadácií, tak ani na piaty pokus nenašli vhodné miesto pre svoj koníček. Pôvodne mal krytý skatepark vzniknúť v jednej z hál bývalých kasární, namiesto nej potom primátor ponúkal skateboardistom telocvičňu na Šibeničnom vrchu, ktorú však samospráva odpredáva. Chlapci sa napokon uspokojili s otvoreným priestranstvom, do úvahy prichádzalo ihrisko pri Základnej škole P. K. Hostinského. Podľa primátora bola riaditeľka proti, ďalšou alternatívou mal byť priestor pri bývalom internáte, ten je ale majetkom samosprávneho kraja. Preto sa napokon ako vhodné riešenie javilo umiestniť skatepark v areáli amfiteátra.

Proti tomuto zámeru však v diskusii vystúpil poslanec Štefan Baláž. „Mám pochopenie s mladými ľuďmi, ale v tomto prípade budem proti,“ povedal. Dôvodom sú podľa neho vzácne druhy stromov, ktoré sa v areáli amfiteátra nachádzajú. „Je tu hotové arborétum, chráňme si to, lebo je to vzácnosť. Viem, čo všetko sme v minulosti nachádzali pri plote amfiteátra,“ povedal poslanec, ktorý vyjadril obavy z toho, že by sa dreviny zničili. Podľa slov primátora Jozefa Šimka by však táto časť amfiteátra bola oplotená. „Už fakt neviem, ako by sme vyšli chlapcom v ústrety,“ podotkol primátor. Poslanec Ivan Hazucha prehlásil, že sám bude pravidelne pozorne sledovať dianie v amfiteátri a ako prvý príde s návrhom na zrušenie skateparku, ak zistí, že sa majetok mesta poškodzuje.

Poslanci však pri hlasovaní vyjadrili skôr zdržanlivý postoj, sedem hlasov za návrh nestačilo a myšlienka skateparku v areáli amfiteátra neprešla.

„Považovali sme to za hotovú vec, bolo nám povedané, že všetci s týmto návrhom súhlasia. Termín preinvestovania získaných financií dávno vypršal, nadácie sme už trikrát oslovovali, aby nám dátum predĺžili, vyšli nám v ústrety. Sumu 2 500 eur sme už však museli použiť, objednali sme výrobu nových prekážok, materiál je zakúpený. Nemysleli sme si, že nastane ďalší problém s miestom,“ povedala pre Rimava.sk Regina Špitálová z občianskeho združenia Oxymoron, ktoré podávalo projekt na skatepark. Ako uviedla, vôbec si nemyslí, že by chlapci vzácne stromy ničili. Podľa jej slov by sem navyše nemala prístup široká verejnosť, areál by sa zamykal a za jeho využívanie by boli poverené zodpovedné osoby. Skatepark sa mal nachádzať v zadnej časti priestorov amfiteátra, so vstupom od Sídliska Západ. Druhú časť podľa Špitálovej v súčasnosti využíva autoškola. Postoj poslancov podľa nej chlapcov sklamal. „Je to šport či koníček, ako každý iný. Po dlhom hľadaní sme s pánom primátorom dospeli k riešeniu, ktoré vyhovovalo všetkým. Boli sme spokojní, aj my, aj vedenie mesta. Mrzí ma, že to takto dopadlo,“ podotkla Špitálová a spomenula iné subjekty, ktoré mestské priestory dostali do nájmu bez prieťahov. Zároveň uviedla, že umiestnenie skateparku nateraz ostáva otázne. „Darí sa nám uspieť s projektmi, získavať financie, ale napriek tomu neraz narážame na prekážky,“ uzavrela Špitálová.


Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross