No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poslanec Farkaš navrhol, aby poslanci rokovali na Dúžavskej ceste

Rómsky kráľ Ján Farkaš, ktorý je niekoľko mesiacov v rimavskosobotskom mestskom zastupiteľstve, na uplynulom zasadnutí navrhol, aby sa najbližšie rokovanie konalo v budove základnej školy na Dúžavskej ceste. „Tí občania sú takí istí ako obyvatelia mesta Rimavská Sobota, majú tie isté práva a povinnosti,“ vyhlásil záverom rokovania poslanec Farkaš. Zároveň apeloval na poslancov, aby sa na Dúžavskej ceste zriadila komisia, ktorá bude zisťovať čo pre obyvateľov urobiť, aká by tam mala byť kultúra, šport. „Veď tam je 1 200 ľudí, z toho približne 400 detí. Nemajú tam ihrisko, kultúrny dom,“ informoval Farkaš. „Ja viem, že mi poviete, že zničili to, ale vy ste boli na chybe. Prečo ste to nechali zničiť, prečo tam nebola polícia, prečo sa nič nerobilo,“ upozornil poslanec Farkaš. Ako zdôraznil, nezničili to oni, ale ich rodičia. A mesto, aby sa toho vzdalo, tak za korunu im v dezolátnom stave predali byty, bez sociálnych zariadení či vody. „Keby som tam zavolal hygienika, tak hygienik musí to sídlisko zrušiť,“ prehlásil Farkaš, podľa ktorého by sa ako poslanci mali snažiť tam žijúcim občanom pomôcť.

O konkrétnom rokovaní na Dúžavskej ceste sa nakoniec medzi poslancami nediskutovalo ani nehlasovalo.

.

Poslanec Farkaš vo svojom doposiaľ najdlhšom prejave poukázal aj na problém ubytovne na Gorkého ulici, kde neplatičom hrozí vysťahovanie. „Keď je tam človek, ktorý sa o to stará, tak tam nemôže vzniknúť takáto situácia, že dlžia 25 tis. na nájomnom,“ konštatoval Farkaš a poukázal na problémy s bezdomovcami. „Chceme mať o ďalších sto bezdomovcov viac? Veď budú kradnúť, zvýši sa kriminalita, tak potom načo sme tu, aby sme sa hádali skrz nejaké banálne veci a to, čo je naozaj pálivé, odkladáme bokom, lebo nás to nepáli?“ pýtal sa poslancov MsZ. “Ja si myslím, že nielen vtedy treba tých ľudí keď sú voľby, veď treba ich po celé obdobie. Lebo každý z nás sa podieľa na tom, aby prišli Rómovia voliť,“ dodal.

Jána Farkaša menovali do funkcie poslanca koncom minulého roka. Nastúpil na uprázdnený mandát po poslankyni Alici Csobovej, ktorá podľahla dlhej chorobe. Ján Farkaš bol v poradí tretím náhradníkom v piatom volebnom obvode  (Tomašová, Včelinec, Dúžavská cesta, Kurinec). Predošlí dvaja, Gejza Farkaš a Ján Farkaš ml., samospráve písomne oznámili, že na uprázdnený mandát nenastúpia. Podľa nového poslanca ide o jeho príbuzných, krstného syna a syna, ako uviedol, žiadna dohoda však medzi nimi nebola.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross