No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ: Prázdniny začnú Cestou rozprávkovým lesom už v nedeľu

Školský rok sa končí, prázdniny sa blížia a Mikroregión Rimava a Rimavica v spolupráci s občianskym združením Ozveny v nedeľu, 9. júla, pri rybníku Vo Vyšnom Skálniku organizujú 15. ročník Cesty rozprávkovým lesom. * Podujatie malo byť pôvodne už tento víkend, kvôli nepriezni počasia bolo presunuté na ďalší víkend. Brána rozprávkového lesa bude otvorená od 9:00 do 12:00 hod. a umožní malým aj veľkým spoznať a pripomenúť si známeho rozprávkara Pavla Emanuela Dobšinského. Rimava.sk o tom informovala Henrieta Struhárová z Mikroregiónu Rimava a Rimavica, podľa ktorej tento ročník bude výnimočný a prinesie pár noviniek.

„Prvou novinkou bude, že detičky pri vstupnej bráne dostanú rozprávkovú knižku, do ktorej počas cesty rozprávkovým lesom po splnení úloh na jednotlivých stanovištiach dostanú pečiatky. Až po prejdení celej trasy a nazbieraní všetkých pečiatok do rozprávkovej knižky dostanú v cieli od rozprávkových bytostí sladký balíček,“ priblížila a dodala, že druhou novinkou bude výstava výtvarných prác detí z materských a základných škôl v Mikroregióne Rimava a Rimavica, ktoré sa zapojili do výtvarnej súťaže. A ako treťou novinkou pre malých aj veľkých bude podľa Struhárovej vozenie sa na koči ťahanom koňmi.

Rovnako ako minulý rok, aj tentoraz povedie cesta rozprávkovým lesom krásnou prírodou cez les a lúky. Jednotlivé stanovištia na trase budú ozdobené kulisami, ktoré vytvorili žiaci druhého stupňa ZŠ a ich učitelia v rámci výtvarnej súťaže „Z rozprávky do rozprávky“.

„Nezabudlo sa ani na nafukovacie atrakcie, jazdu na koni, maľovanie na tvár a občerstvenie na konci celej trasy. Veríme, že sa návštevníkom bude Cesta rozprávkovým lesom páčiť a budú sa tešiť na ďalšiu o rok,“ uviedla Struhárová, ktorá v mene organizátorov pozýva všetky deti na toto podujatie pri rybníku Vo Vyšnom Skálniku.

V prípade nepriaznivého počasia si organizátor vyhradzuje právo podujatie preložiť! Podujatie finančne podporil Banskobystrický samosprávny kraj.

Zdroj: Rimava.sk (Rimava.sk je mediálnym partnerom podujatia)
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross