No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pred maturitnú komisiu sa postaví len hŕstka študentov, ostatní súhlasili s priemernou výslednou známkou

Pandémia koronavírusu mala dopad aj na končiacich študentov stredných škôl či gymnázií a ich záverečné maturitné skúšky. Na základe rozhodnutia hlavného hygienika SR ako i rezortu školstva jednotlivé školy žiakom udelili ich výsledné známky na základe priemeru získaných známok za dané predmety. Napriek tomu mali študenti možnosť absolvovať dobrovoľnú maturitnú skúšku. V rámci mesta Rimavská Sobota túto možnosť využila hŕstka študentov stredných škôl a gymnázia.„S výslednou administratívnou známkou súhlasili všetci maturanti. Svoju účasť na dobrovoľnej maturitnej skúške potvrdilo spolu sedem maturantov, takže keď nám určia termín, maturujeme jeden deň prezenčne,“ uviedla pre Rimava.sk riaditeľka Gymnázia Ivana Kraska Miriam Szántóová.

Podobný prípad je aj na Obchodnej akadémii. Podľa slov riaditeľky Blanky Tomčovej, s výslednou známkou na vysvedčení na základe priemeru známok súhlasili všetci študenti či maturanti. „Máme ale dve žiačky, ktoré mali maturovať z vyššej úrovne cudzieho jazyka,“ priblížila pre Rimava.sk. Ako dodala, tieto dve žiačky sa pred maturitnú komisiu postavia v pondelok 25. mája. „Skúška bude prebiehať za prísnych hygienických podmienok,“ doplnila Tomčová s tým, že jedna zo študentiek maturitnú skúšku z vyššej úrovne anglického jazyka potrebuje kvôli prijímačkám na vysokú školu a druhá bola na pobyte v zahraničí a chce tak mať maturitnú skúšku z vyššej úrovne cudzieho jazyka.

S výslednou známkou vypočítanú z priemeru sú študenti spokojní aj na Strednej odbornej škola obchodu a služieb. Pre Rimava.sk to uviedol riaditeľ školy Jaroslav Bagačka. Ako poznamenal, tí žiaci, ktorí ale nesplnili podmienky na ukončenie školského roka, budú mať komisionálne skúšky. Podľa riaditeľa by to malo byť v auguste, v čase kedy sa konajú tieto opravné skúšky.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross