No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Primátorov plat aj odmena viceprimátorovi ide opäť pred poslancov

5. októbra 2012 |  | |

Rimavskosobotskí poslanci budú mať opäť na programe zasadnutia primátorov plat aj návrh odmeny pre jeho zástupcu. Zaoberali sa nimi aj na svojom septembrovom stretnutí, napokon však tento bod stiahol z rokovania samotný primátor, po tom, čo sa poslanecký zbor nedohodol na spôsobe hlasovania.

Poslanci sa platom primátora zaoberajú zo zákona raz ročne. V úvode diskusie na poslednom rokovaní predseda klubu SMER-SD Ján Végh navrhol, aby rozhodovali v tajnej voľbe. Primátor Jozef Šimko však nesúhlasil. "Chcem vám povedať, že z okolitých miest mám najnižší plat. Vyšší má plat primátor Tisovca, Hnúšte, Lučenca, Fiľakova, Tornale, väčší plat má starosta v Kokave nad Rimavicou a oveľa väčší plat starostka v Rimavskej Seči. Pokiaľ sa neviete rozhodnúť verejne, páni, ďakujem vám pekne za vašu dôveru, nežiadam ani o cent zvýšenie môjho mesačného platu," reagoval Šimko. Zároveň poznamenal, že nevie, prečo poslanci navrhujú odmenu aj hlavnému kontrolórovi, keď "nesplnil ani jednu navrhovanú úlohu týkajúcu sa trestného oznámenia".

Na návrh Jána Végha však poslanci hlasovali o tajnej voľbe, z prítomných 14 poslancov návrh podporila iba polovica a tajná voľba tesne neprešla. Poslanci v nasledujúcich minútach nepodporili ani návrh hlasovať verejne či stiahnuť bod z rokovania. Po bleskovom trojitom hlasovaní napokon primátor personálno-organizačné otázky stiahol sám.

Súčasný plat primátora predstavuje sumu 2 272,00 eur, čo je základný plat zo zákona. Zastupiteľstvo však primátorovi môže plat zvýšiť o 10 až 70 percent (2 500 až na 3 863 eur). V utorok by mali poslanci rozhodnúť aj o tom, či schvália odmenu zástupcovi primátora Ladislavovi Rigóovi za 1. polrok a za zastupovanie primátora mesta v plnom rozsahu počas čerpania dovolenky.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross