No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Prístup k dištančnému vzdelávaniu má najmenej študentov z okresov R. Sobota a Revúca

Zdroj: BBSK

GEMER/MALOHONT/NOVOHRAD - Najviac detí bez prístupu k dištančnému vzdelávaniu sa nachádza v okresoch Rimavská Sobota, Revúca, Poltár a Lučenec. Na dnešnej tlačovej konferencii vo Zvolene to vyhlásil podpredseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Ondrej Lunter.

"Problém s internetovým pripojením má 1 343 stredoškolákov. Najkritickejšia je situácia na školách v okresoch Rimavská Sobota, Lučenec, Revúca či Poltár. Tie zároveň patria k najmenej zaočkovaným okresom v rámci celého kraja či dokonca Slovenska,“ povedal vicežupan Ondrej Lunter.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ďalej pokračoval, ministerstvo školstva vlani poskytlo kraju na zabezpečenie dištančnej výučby 160 500 eur. "Urobili sme opakovaný prieskum a z neho vychádza, že 1 875 detí stále nemá na dištančné vyučovanie dostatočné technické vybavenie, teda chýba im notebook, počítač, tablet, webkamera alebo slúchadlá," doplnil Lunter s tým, že z 59 škôl, ktoré zriaďuje BBSK, už jedenásť má jednu či viac tried v karanténe.

Nulový záujem

Vo vyššie spomenutých okresoch – R. Sobota, Revúca, Lučenec a Poltár, sú niektoré školy podľa Luntera s nulovým záujmom o očkovanie. Iná situácia je na školách, ktoré zriaďuje kraj.

"Na takmer všetkých stredných školách, ktoré zriaďuje BBSK, sme nejaký záujem o očkovanie zaznamenali. Boli však aj školy s nulovým záujmom – v okresoch na juhu kraja v princípe kopírujú celospoločenskú situáciu, ide však aj o niektoré školy v okresoch Banská Bystrica či Banská Štiavnica, ktoré majú väčšinu žiakov na internátoch,“ vysvetlil Lunter s tým, že mnohé školy požiadali o predĺženie termínu na prihlasovanie a kraj im vyšiel v ústrety.

Článok pokračuje pod reklamou


BBSK začal dnes (17. 9. 2021) s očkovaním na stredných školách. Pilotnou školou bolo Gymnázium Ľudovíta Štúra vo Zvolene. Očkovanie prišiel podporiť aj minister školstva Branislav Gröhling.

„Sme vďační za tento nápad a budeme ho podporovať. Keď sa osvedčí, tak ho budeme prenášať aj do ostatných žúp. Som veľmi vďačný za to, že takýmto spôsobom pristupujeme k mladým ľuďom a že im ponúkame na jednej strane argumenty a na druhej strane aj samotnú ochranu," ocenil šéf rezortu školstva.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross