No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. JANOVCE: Na Močiari začali s výstavbou cyklotrasy, pri existujúcom chodníku na Kurinec robia osvetlenie

V časti Močiar v Rimavských Janovciach začali v týchto dňoch s výstavnou asfaltovej cyklotrasy, na ktorú obec získala vyše 220 tisíc eur z nenávratných finančných prostriedkov z fondov Európskej únie. Stavbu kofinancuje z vlastného rozpočtu piatimi percentami. Cyklotrasa určená pre jazdu na bicykli má spojiť miestnu časť, v ktorej sa rozrastá výstavba rodinných domov s obcou Rimavské Janovce s približne 1300 obyvateľmi. Práce realizuje firma Sayrus z Bohdanoviec nad Trnavou. „Buldozéry a valce začali robiť úpravu poľnej cesty a teraz navážajú materiál na podklad cesty,“ povedal pre Rimava.sk starosta obce Stanislav Krahulec. Ako ďalej uviedol, práce by mali byť hotové do polovice júna, do začiatku letnej sezóny. Šírka cyklotrasy je 2,5 metra a navyše pol metra má byť spevnená plocha na krajnici. Do budúcna tam podľa starostu plánujú urobiť aj splaškovú kanalizáciu a aj cestu pre autá.

Cyklotrasa tento rok spojí aj malú železničnú stanicu v Rimavských Janovciach a prechádzať bude aj ponad rieku Rimava až sa napojí na asfaltovú cestu pri rodinných domoch na Močiari, neďaleko Rekreačnej oblasti Kurinec.

Cestou na Kurinec je okrem nového asfaltu aj nové osvetlenie

Približne tri roky sa z rekreačnej oblasti už dá cyklocestou dostať až do neďalekej Rimavskej Soboty. V súčasnosti tu Technické služby mesta inštalujú osvetlenie. „Bola to požiadavka od cyklistov a aj žien, ktoré chodia podvečer z Kurinca. Aby to bolo bezpečnejšie,“ povedal pre Rimava.sk prednosta mestského úradu Štefan Szántó. Osvetlená má byť celá trasa od Hypernovy až po Kurinec, v súčasnosti pracovníci TSM osádzajú stĺpy vedľa hlavnej cesty a na časti už LED osvetlenie aj funguje. Rozpočet na osvetlenie podľa prednostu počíta so sumou približne 30 tis. eur, celú sumu však podľa neho zrejme ani neminú. Osvetlenie podľa prednostu má byť v budúcnosti využívané v čase, ktorý bude nastavený podľa potreby.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross