No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Dni mesta zaplnili Hlavné námestie

Rimavská Sobota opäť žije oslavami Dní mesta. Hlavné námestie zaplnili jarmočníci. V ich stánkoch tradične nechýbajú rôzne dobroty, remeselné výrobky a iný jarmočný tovar. Námestím sa však nesie aj vôňa pečených klobás či mäsa a pódium je bohaté na sprievodný program.

Na jeho doskách sa už predstavili deti z materských i základných škôl. Hlavným námestím sa tak šíril spev, tanec i hudba. Malých i veľkých prišli podporiť nielen ich rodičia, ale aj starí rodičia. Sprievodný program sa však odohráva aj na Námestí Š. M. Daxnera, kde sa uskutočnila okresná súťaž družstiev prvej pomoci a priestory CVČ Relax patrili aj tento rok vedomostnej súťaži, v ktorej si svoje vedomosti zmerali žiaci základných škôl z oblasti II. svetovej vojny.

Víťazi súťaže, žiaci ZŠ Š. M. Daxnera v Rimavskej Sobote, dostali tú možnosť položiť vence k Pamätníku padlých vojakov pri Gemersko-malohontskom múzeu. Práve tam sa dopoludnia uskutočnila pietna spomienka kladenia vencov pri príležitosti konca II. svetovej vojny. Zúčastnili sa jej nielen predstavitelia mesta Rimavská Sobota, ale aj tajomník veľvyslanectva Ruskej federácie.

Popoludnie od 14:00 hod. bude patriť opäť deťom, o 15:00 hod. v Dome kultúry slávnostne zasadne mestské zastupiteľstvo a pri tej príležitosti odovzdajú Ceny mesta. Prvý deň osláv zavŕši vystúpenie tanečnej skupiny Old School Brothers a koncert hudobnej skupiny Peter Bič Project.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross