No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Do vianočnej výzdoby investujú najviac za posledné roky. K stromčekom v meste pribudne aj jeden na netradičnom mieste

Do vianočnej výzdoby investuje tento rok rimavskosobotská samospráva najviac za posledné roky, vyše 20-tisíc eur. Ako Rimava.sk ďalej informoval riaditeľ Technických služieb mesta Tibor Barto, ide o prvú takú väčšiu investíciu za uplynulé roky, ktorú nemusia financovať z vlastných prostriedkov ale schválili ju v tejto výške poslanci. „Keď sme doteraz dokúpili výzdobu za 2-3 tisíc eur to nebolo veľmi vidno," povedal Barto.

Novou výzdobou má byť osvetlený aj vianočný stromček, ktorý dnes pracovníci Technických služieb mesta osadili na Hlavnom námestí. Mohutný smrek doteraz rástol v bývalých kasárňach. Nahradili ním predošlý, ktorý tam dali už tento týždeň. „Kritizovali nás niektorí ľudia, že je tenký a má slabé konáre, že bude nová výzdoba príliš ovísať, tak sme ho vymenili," podotkol Barto k dnešnej výmene stromčekov. Vynovené a väčšie osvetlenie bude mať tento rok aj Adventný veniec, ktorý je tiež na Hlavnom námestí.Vianočný stromček postupne osádzajú aj v Bakte, na Dúžavskej ceste, na Sídlisku Západ či na Chrenovisku. Podľa Barta novinkou tento rok bude vyzdobený stromček na križovatke ulíc Družstevná a Rožňavská, v parku ktorý vynovili v uplynulých rokoch. „Tam ešte nebola výzdoba a požadovali to ľudia, tak im chceme vyhovieť," podotkol Barto a dodal, že osadené stromčeky nekupujú, lebo sú z mestskej zelene, ktorá bola určená na vypílenie. „Tohto roku je väčšina vlastných, ale jeden nám daroval pán z Tomašovej, ktorý tak spravil už druhý rok," priblížil.

Nová veľká výzdoba ponad cestu je podľa Barta zatiaľ na Uliciach Fábryho, Jesenského či Mikszátha, nahradila tak starú na miestach, kde sú oproti seba pri cestách stĺpy pouličného osvetlenia. „Niekde dopĺňame ako na Malohontskej ulici, inde vymieňame už nefunkčné, ktoré sa pokazili. Nemajú dlhú životnosť,“ podotkol Batro s tým, že mesto zdobia už pomaly mesiac popri iných činnostiach. „Nedá sa to ako doma, za hodinu," priblížil Barto, podľa ktorého výzdobu chcú dorobiť na Mikuláša, kedy rozsvietia aj vianočný stromček. „Ešte týždeň máme na to, dovtedy sa budeme snažiť čo najviac výzdoby umiestniť v meste. Neviem či to ale stihneme všetko namontovať, lebo výzdoby prišli len minulý týždeň v stredu myslím," podotkol riaditeľ TSM.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Rimava.sk, Erik Repčok


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross