No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Existuje kľúč na zrýchlenie rozvoja športu? Aj o tom bola verejná diskusia

Ako zrýchliť rozvoj športu v Rimavskej Sobote? Bola by multifunkčná športová hala kľúčovou pri rozvoji športu v meste? Ako súčasné vedenie mesta rozdeľuje finančné prostriedky medzi športové kluby?  Na tieto a ďalšie otázky sa včera podvečer, 10. júla, snažili nájsť odpovede zástupcovia niektorých športových klubov v Rimavskej Sobote. Verejná diskusia sa uskutočnila v priestoroch Sobotského urýchľovača na ulici Bélu Bartóka oproti Domu kultúry.

Medzi prítomnými boli najmä tréneri i predsedovia športových klubov v meste. Podľa ich slov hoci samospráva v poslednom období na šport prispieva z roka na rok viac finančných príspevkov, stále to nepokryje ich výdavky na cestovanie po súťažiach, vybavenie či registrácie na dané turnaje. „Chodíme na turnaje na vlastnom aute,“ povedal jeden z prítomných trénerov, podľa ktorého komunikácia s mestom je na slabej úrovni. S jeho názorom súhlasili aj ostatní prítomní.

Medzi ďalšie témy patrilo aj prerozdeľovanie finančných prostriedkov pre viaceré športové kluby (mesto tento rok v rámci nich rozdelilo približne 60 tis. eur, pozn. red.). „Podľa čoho, na základe akých kritérií sa rozdeľujú jednotlivým klubom financie,“ pýtali sa prítomní, podľa ktorých by bolo vhodné nájsť istý kľúč na toto prerozdeľovanie. Taktiež podľa ich slov by bolo vhodné urobiť analýzu daných klubov pri žiadaní o príspevok, koľko majú aktívnych členov, aké výsledky dosahujú a podobne. Ako ďalej odznelo, niektoré menšie športové kluby by mohli pôsobiť pod jedným názvom, tak ako je to aj v iných krajinách v zahraničí.

Treťou témou bola aj výstavba multifunkčnej športovej haly. Ako odznelo na diskusii, Rimavská Sobota je jedným z mála miest na Slovensku, ktoré nemá svoju vlastnú športovú halu. Niektorí však boli za využitie Zimného štadióna alebo budovy bývalej Hypernovy ako multifunkčnej haly. Hoci sa tam uskutočnili dva ročníky veľkej medzinárodnej súťaže v džudo, avšak kvôli svojej výške nespĺňa kritériá pre iné športy ako volejbal či basketbal. V prípade Zimného štadióna ide o najskôr o jeho dokončenie. Padli aj návrhy na výstavbu novej športovej haly, ktorá by sa mohla využívať nielen na kolektívne či individuálne športy, ale aj na kultúrne podujatia. Rovnako ako je to v prípade niektorých slovenských miest.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross