No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Nehoda na železničnom priecestí je jednou z najtragickejších za posledné tri desaťročia

14. apríla 2018 |  | 

Tohtotýždňová tragická dopravná nehoda na železničnom priecestí Sabová neďaleko Rimavskej Soboty, pri ktorej vyhasli tri ľudské životy, je jednou z najtragickejších za posledné takmer tri desaťročia. Počas tohto obdobia o život v okrese prišli skôr jednotlivci, ktorých vlak zachytil s prechádzajúcim autom na priecestí. Ako pre Rimava.sk uviedla hovorkyňa ŽSR Martina Pavlíková, za posledných 30 rokov konkrétne na tejto trati medzi Jesenským a Tisovcom zaznamenali štyri nehody, nikto z účastníkov sa pri nich však nezranil. Na Sabovej sa osobné auto s vlakom zrazilo v januári 2016 a aj v auguste 2017. Podľa policajných informácií k podobnej tragickej udalosti na železnici v okrese Rimavská Sobota došlo snáď iba pred viac ako 30 rokmi, a to na neďalekom priecestí smerom na Šamariánku. Vyhasnúť tu malo tiež viacero ľudských životov. Tragickú udalosť pripomína ešte aj dnes kríž neďaleko železničného priecestia.

K tragédii došlo pár hodín po skončení akcie „Stihnem-Nestihnem“. Policajti monitorujú priecestie vo zvýšnej miere
Nehoda osobného auta s piatimi pasažiermi, ktoré počas hmly vošlo pod vlak sa stala v stredu, 11. apríla, v ranných hodinách. Niekoľko hodín predtým sa na Slovensku skončila po druhýkrát preventívno-bezpečnostná akcia pod názvom ,,Stihnem - Nestihnem“. Hliadky železníc Slovenskej republiky spolu s políciou monitorovali desiatky úsekov. Podľa Martiny Pavlíkovej sa zamerali na miesta, kde vodiči najčastejšie porušujú zákon o cestnej premávke, predovšetkým maximálnu povolenú rýchlosť 30 km/hod a nerešpektujú výstražnú svetelnú a zvukovú signalizáciu.

Vodič podľa polície smeroval do Rimavskej Soboty a pravdepodobne predchádzal dodávku, ktorá stála pred železničným priecestím chráneným svetelnou signalizáciou a bez závor. „V čase keď na priecestí, z dôvodu prichádzajúceho vlaku, svietilo červené výstražné svetlo, vodič Octavie nerešpektoval svetelnú a zvukovú signalizáciu, cez plnú čiaru obišiel dodávku a vošiel na železničné priecestie, kde došlo k zrážke vlakom, ktorý narazil do jeho ľavej prednej časti,“ ozrejmila polícia. V prípade bolo začaté trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia. V osobnom vlaku sa nachádzali šiesti cestujúci a dvaja zamestnanci.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
DOPLNENÉ/VIDEO: Tragická nehoda na železničnom priecestí, na mieste zomreli dvaja ľudia
Tragická zrážka auta s vlakom na priecestí pri Sabovej má ďalšiu obeť
VIDEO: Vodič Fábie zomrel pod kolesami nákladného vlaku


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross