No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Po okrese začali roznášať potravinové balíčky

balicek-pavlovceV okrese Rimavská Sobota začali s rozvozom potravinových balíčkov, ktoré pre sociálne slabších obyvateľov odklepla Európska únia Slovensku v rámci operačného programu potravinovej a základnej materiálnej pomoci. Pracovníci Slovenského červeného kríža začali s distribúciou po jednotlivých obciach okresu včera v Martinovej, Dubovci, Bottove, Pavlovciach a Rimavských Janovciach. „Dnes sme boli v obciach Sútor, Belín, Orávka, Chrámec a končíme v Janiciach,“ povedala pre Rimava.sk Mária Majerčíková, riaditeľka miestneho Územného spolku Slovenského červeného kríža, ktorý spolupracuje s realizátorom projektu Ústredím práce. Ako spomenula, s vydávaním balíčkov problémy nezaznamenali. „Ide to hladko,“ doplnila Majerčníková, podľa ktorej obyvatelia, ktorí majú balíčky dostať boli vyrozumení listom alebo osobne na základe zoznamu Ústredia práce. Balíčky odkázaným odovzdáva šesť pracovníkov a dobrovoľníkov väčšinou na obecných úradoch alebo kultúrnych domoch.

Obyvatelia, ktorí majú balíčky dostať, boli vyrozumení listom alebo osobne na základe zoznamu Ústredia práce.
Okres Rimavská Sobota patrí dlhodobo k okresom s najvyššou mierou nezamestnanosti. Balíčky tak majú podľa zoznamu rozviesť takmer do každej z obcí v okrese, čo predstavuje viac ako 100 obcí. Podľa našich informácií ide o približne 6 tisíc balíčkov. Medzi poslednými obcami má byť Bátka, Rakytník a Uzovská Panica, a to 23. augusta.

„Ide o osoby žijúce v domácnostiach a osoby, ktorým je poskytovaná sociálna služba v zariadení sociálnych služieb bez poskytovania stravy,“ informuje Ústredie práce. Balíčky sú podľa nich určené pre poberateľov dávok v hmotnej núdzi, pre nízkopríjmových, starobných či invalidných dôchodcov alebo sociálne odkázaných jednotlivcov. Balíček má hodnotu 33,66 eur a má obsahovať cestoviny, ryžu, sušené strukoviny, múku, olej, cukor, mäsové konzervy či instantné polievky. Okrem potravín tam majú byť aj hygienické potreby ako zubné kefky, pasta, mydlo či šampón na vlasy.

Potravinovú pomoc dostávajú obyvatelia po približne dvoch rokoch. Podľa informácií Úradu práce bude pomoc doručená približne do 50 tisíc rodín na Slovensku. Bude stáť 65-miliónov eur. V porovnaní s pomocou spred dvoch rokov tak o niečo menšia skupina obyvateľstva ako v minulosti toho dostane oveľa viac. Ďalšia distribúcia potravinových a aj hygienických balíčkov je plánovaná na záver roka 2016.


Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Maskmedia


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross