No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Protestné zhromaždenia pokračujú

Protestné zhromaždenia s názvom Postavme sa za slušné Slovensko budú v krajine pokračovať aj tento piatok. Stretnutie sa rovnako uskutoční aj v Rimavskej Sobote, a to v piatok, 23. marca od 17:00 hod. na Hlavnom námestí.Organizátori protestnej akcie stále trvajú na svojich dvoch požiadavkách - dôkladné a nezávislé vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej za spoluúčasti medzinárodných vyšetrovateľov a vyšetrenie všetkých káuz, na ktoré Ján poukázal a novú dôveryhodnú vládu. „Prešiel mesiac od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, prešiel mesiac, odkedy boli publikované články o možnom prepojení strany Smer na mafiu a korupčné prostredie. Verejnosť žiada výraznú zmenu, ale k reflexií ani výraznej zmene nedošlo,“ uvádzajú organizátori na sociálnej sieti. Ako ďalej avizujú, nastupujúci premiér Peter Pellegrini v pondelok predložil veľmi problematické nominácie, ktorým verejnosť po udalostiach a zisteniach Jána Kuciaka nedôveruje a nedokáže sa s nimi stotožniť.

Na sociálne sieti ďalej organizátori píšu: Sme presvedčení, že vražda Jána a Martiny a podozrenia, o ktorých Ján písal môžu byť vyšetrené, len keď Ministerstvo vnútra SR bude riadiť človek, ktorý: je morálne bezúhonný a odborne a kariérne skúsený, vyvoláva bezpodmienečnú dôveru verejnosti, nie je prepojený s odídeným ministrom vnútra, pánom Kaliňákom a odídeným premiérom, pánom Ficom, je pripravený ihneď realizovať systémové zmeny.

„Dištancujeme sa od akýchkoľvek výtržností, falošných profilov, vyhrážok, údajného platenia ľuďom za to, aby prišli na námestia alebo iných aktivít, ktoré sa snažia zneužiť iniciatívu Za slušné Slovensko. Nenechajme sa zastrašiť a buďme vytrvalí! My všetci sme tí, na ktorých sme čakali. Nemýľte si našu slušnosť s nedostatkom odhodlania a vytrvalosti,“ uvádzajú organizátori.

Udalosť v Rimavskej Sobote nájdete na sociálnej sieti TU.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross