No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Školy v okrese pokračujú v štrajku, zapojila sa aj jedna základná

perex-skolyV niektorých rimavskosobotských školách naďalej učitelia pokračujú v neobmedzenom štrajku. Do protestu sa od piatku, 29. januára, zapojí aj jedna zo základných škôl v meste. Ako Rimava.sk informoval riaditeľ Strednej odbornej školy obchodu a služieb (SOŠOS) v Rimavskej Sobote Jaroslav Bagačka, v neobmedzenom štrajku pokračuje z pôvodne 12 štrajkujúcich učiteľov iba desať. Podľa jeho slov je vyučovanie zabezpečené zastupovaním. „Štrajkujúci učitelia by sa mali zúčastniť aj protestného pochodu v Banskej Bystrici,“ priblížil Bagačka. Ako doplnil do štrajku sú zapojení iba učitelia školy bez vedúcich výcvikov či ďalších pedagogických pracovníkov. Celkovo v škole pracuje 45 pedagogických zamestnancov.

Žiakov a študentov však čaká i plánované voľno. Zajtra (piatok, 29. januára) si prevezmú polročné hodnotenie a v pondelok, 1. februára, majú polročné prázdniny. Do škôl nastúpia v utorok, 2. februára.

Do štrajku sa od tohto piatku, 29. januára do utorka, 2. februára, zapojí aj Základná škola Mihálya Tompu v Rimavskej Sobote. Prví učitelia školy začnú štrajkovať zajtra a do utorka sa k nim pridajú aj ďalší. „Celkovo by malo štrajkovať viac ako 25 učiteľov,“ uviedol pre Rimava.sk Štefan Orosz, riaditeľ ZŠ M. Tompu. Podľa jeho slov bude škola aj počas štrajku otvorená, hoci vyučovanie bude prebiehať v netradičnej forme. Ako poznamenal, učitelia majú právo na štrajk. „A ja to rešpektujem,“ podotkol riaditeľ, podľa ktorého pracuje v škole celkovo 42 pedagogických pracovníkov vrátane asistentov učiteľov či farárov.

V neobmedzenom štrajku je v meste od pondelka, 25. januára, aj Gymnázium Ivana Kraska. V pondelok sa neučilo ani na Evanjelickom bilingválnom gymnázium v Tisovci. Zrejme najviac sa potešili žiaci Základnej školy V. Mináča v Klenovci, ktorí v pondelok a utorok mali riaditeľské voľno.

 

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross