No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Štrajkujúci učitelia sa stretnú na námestí, vytvoria živú reťaz

gymnazium-ivana-kraska1Učitelia niektorých rimavskosobotských škôl, ktorí sa zapojili do neobmedzeného štrajku sa stretnú na Hlavnom námestí v rámci celoslovenskej akcie a vytvoria tzv. živú reťaz. Protestné zhromaždenie naplánovali na pondelok, 1. februára o 15.00 hod. Rimava.sk o tom informovala Jana Lásková z Gymnázia Ivana Kraska v Rimavskej Sobote.

Ako ďalej uviedla akcie sa zúčastnia štrajkujúci pedagógovia z Gymnázia Ivana Kraska, Strednej odbornej školy obchodu a služieb (SOŠOS) a Základnej školy Mihálya Tompu s vyučovacím jazykom maďarským.

Podľa jej slov na námestí vytvoria živú reťaz z učiteľov, študentov, rodičov a všetkých, ktorým nie je ľahostajný stav v školstve. „Je to ďalšia protestná akcia z mnohých, ktoré organizuje Iniciatíva slovenských učiteľov,“ priblížila Lásková a dodala, že do celoslovenského podujatia sú už zapojené aj Košice, Bratislava, Prievidza, Nitra, Trenčín, Lučenec, Poprad, Žilina či Partizánske.

Podľa stránky Iniciatívy slovenských učiteľov (ISU) sa do neobmedzeného štrajku zapojila aj Základná škola s materskou školou na Dúžavskej ceste. Do plánovanej akcie sa však nezapoja.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross