No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Sviatočný nápor na cintoríne bol podľa polície bez vážnych problémov

Cintorínska ulica počas sviatkovKaždoročný nápor počas prvých novembrových dní, kedy si pripomíname Pamiatku zosnulých, sa na rimavskosobotskom cintoríne obišiel bez vážnych problémov. Pre Rimava.sk to potvrdil Peter Berecz, náčelník mestskej polície, ktorá v uplynulých dňoch vo zvýšenej miere dohliadala na situáciu pri mestskom cintoríne.

Ako náčelník polície uviedol, hliadky tu boli od piatka do nedele a hoci premávka na Cintorínskej ulici bola v porovnaní s bežnými dňami poriadne zhustená, žiadna vážna situácia sa nevyskytla. Sviatky preverili aj okolité parkoviská, podľa slov náčelníka sa do areálu cintorína mohli na základe preukazu dostať vozidlá so zdravotne postihnutými osobami. Policajné hliadky však podľa Berecza povolili vjazd aj vodičom, ktorí viezli starých ľudí. "Vyšli v ústrety tým, ktorí majú ťažkosti pri chôdzi," vysvetlil.

Dopravný kolaps podľa náčelníka nenastal. "V takýto čas sa to však bez tolerantnosti vodičov nezaobíde," podotkol Berecz, podľa ktorého bolo najviac áut v okolí cintorína v prvý novembrový deň – v sobotu, po tretej hodine. "Situácia je každý rok rovnaká, ani tentokrát príslušníci mestskej polície nemuseli riešiť žiadne vážne problémy," zhodnotil náčelník.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross