No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: V meste opravujú hlavný ťah v správe BBSK, celkovo má ísť o najväčšie asfaltovanie od pádu socializmu

27. augusta 2019 |  | | |

V Rimavskej Sobote opravujú koncom letných prázdnin hlavný ťah, ktorý prechádza centrom mesta. S prácami na ceste druhej triedy 531, ktorá je v správe Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), začali v uplynulých dňoch. Vodičov tak najbližšie týždne čakajú čiastočné dopravné obmedzenia. Cesta je sfrézovaná od Cukrovarskej ulice v smere od križovatky na Sobôtke až po Malohontskú ulicu pri Mestskom kultúrnom stredisku. Podľa poslanca BBSK Petra Juhásza ide o prvú etapu a práce by mali byť dokončené do druhého septembrového týždňa. Financované sú z bezúročnej návratnej finančnej výpomoci štátu vo výške 8 miliónov eur, ktorá bola kraju poskytnutá na rekonštrukcie ciest číslo II/531 a II/532 v menej rozvinutých okresoch Revúca a Rimavská Sobota. „Bola to spoločná dohoda, že cesta, ktorá začína od Pavloviec sa bude asfaltovať aj v úseku Rimavskej Soboty a nezačne sa asfaltovať len od hlavnej križovatky Košická cesta. Lebo pôvodný plán bol taký," priblížil poslanec BBSK Peter Juhász.

Opravené cesty by potom podľa Juhásza mal do správy prevziať štát. Ako podotkol, v ďalších etapách by mali byť opravy financované sumou až do výšky 35 mil. eur a v priebehu troch rokov sa budú snažiť opraviť tie najhoršie cesty. „Chceme generálnu opravu, súvislé, dlhé úseky, nielen nejaké plátanie čo sa doteraz robilo," povedal poslanec BBSK a dodal, že ide o najväčšie asfaltovanie za posledných 30 rokov, od pádu socializmu.

S prijatím návrhu o prijatí úveru k rekonštrukcii komunikácií v správe BBSK ešte v apríli 2019 súhlasilo 38 poslancov, jeden poslanec sa zdržal.

Redakcia požiadala BBSK o doplnenie aktuálnych informácií týkajúcich sa celkového rozsahu opravovaných ciest v okrese, ich nákladov, ako aj ich realizátora. Správa bude doplnená.

https://www.facebook.com/tvrimava/videos/379985802670388/

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross