No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: V múzeu sa budete cítiť ako vo vesmíre

perex-vesmirV Gemersko-malohontskom múzeu v Rimavskej Sobote sa v nadchádzajúcich dňoch budete cítiť ako vo vesmíre. Postarajú sa o to deti z 24 škôl z okresu, ktoré sa zapojili do súťaže Vesmír očami detí, ktorú organizuje Hvezdáreň v Rimavskej Sobote. Pre návštevníkov múzea čaká viac ako 260 detských výtvorov, ktoré si môžu pozrieť od stredy, 24. februára od 14:30 hod., kedy oficiálne otvoria túto výstavu a potrvá až do 18. marca. Okrem otvorenia výstavy bude v stredu práce hodnotiť odborná porota a zároveň tie najlepšie aj odmení.

Ako ďalej Rimava.sk informovala Daniela Rapavá z Hvezdárne v Rimavskej Sobote, tento ročník bol oproti uplynulým bohatší. Podľa jej slov túto výtvarnú súťaž organizujú vyše tridsať rokov. „Do súťaže sa už tak zapájajú deti detí, ktoré kedysi vystavovali svoje diela,“ priblížila Rapavá a dodala, že víťazi tohto ročníka postupujú na celoštátne kolo, ktoré sa bude konať v apríli v Slovenskej ústrednej hvezdárni Hurbanovo.

Ostatné diela však podľa jej slov „nezapadnú prachom“. Po skončení výstavy v múzeu bude časť výkresov zo súťaže nainštalovaná v rimavskosobotskej hvezdárni. „Do dnes si u nás návštevníci môžu pozrieť niektoré výkresy z minulého ročníka,“ dodala na záver.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív Hvezdáreň Rimavská Sobota


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross