No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Zo študentky gymnázia sa stala riaditeľka

10. novembra 2016 |  | 

gymnazium-ivana-kraskaGymnázium Ivana Kraska v Rimavskej Sobote má nového šéfa, vo vedení niekoľkoročného riaditeľa Jána Čemana ho nahradila Miriam Szántóová, doterajšia zástupkyňa a bývalá študentka školy. Ako pre Rimava.sk uviedla Michaela Piliarová hovorkyňa Banskobystrického samosprávneho kraja, ktoré je zriaďovateľom gymnázia, nová riaditeľka je do funkcie vymenovaná od 1. novembra 2016. Podľa jej slov bývalému riaditeľovi skončilo funkčné obdobie. „Do vyhláseného výberového konania sa neprihlásil a požiadal o skončenie pracovného pomeru dohodou ku dňu 31. októbra 2016, z dôvodu odchodu do starobného dôchodku,“ uviedla Piliarová. Výberové konanie sa podľa jej slov konalo v októbri a o funkciu sa uchádzali štyria kandidáti. „Konečný výber nového riaditeľa sa uskutočnil na základe predošlých pracovných skúseností, osobnostných predpokladov a predloženej reálnej vízie o napredovaní gymnázia,“ priblížila hovokyňa dôvody výberu komisie.

Nová riadteľka Gymnázia Ivana Kraska PaedDr. Miriam Szántóová, v pozadí zľava Mgr. bývalý riaditeľ Ján Čeman a Mgr. Alexander Szöke

Nová riadteľka Gymnázia Ivana Kraska PaedDr. Miriam Szántóová, v pozadí zľava Mgr. bývalý riaditeľ Ján Čeman a Mgr. Alexander Szöke

Miriam Szántóová po skončení štúdia na gymnáziu v Rimavskej Sobote a vysokej škole na Filozofickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre sa vrátila späť a začala učiť nemecký jazyk a občiansku náuku. S prestávkou materskej a rodičovskej dovolenky učí 17-ty rok. Je aktívnou členkou Folklórneho súboru Háj. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedla Miriam Szántóová, za strategický cieľ školy pokladá v osem a štvorročnej forme štúdia rozvíjať u žiakov ich schopnosti, zručnosti, kvalitné vedomosti tak, aby vďaka všeobecnému vzdelaniu, ktoré u nich majú možnosť získať boli konkurencieschopní komukoľvek a kdekoľvek. „Prajem si, aby naša škola bola tou najlepšou alternatívou pre najlepších žiakov nášho regiónu,“ zdôraznila Szántóová, podľa ktorej ich žiaci majú silný potenciál pre firmy v meste, pre kultúrne inštitúcie i športové kluby. Zároveň spomenula, že u žiakov sa chce zamerať na podporu vnútornej motivácie v prepojení školy s reálnym životom. „Chcem naďalej zapájať našich žiakov a učiteľov do medzinárodných projektov a miniprojektov a z nich vytvoriť pre žiakov a učiteľov príjemné školské prostredie, založené na otvorenej komunikácii,“ tvrdí 39-ročná riaditeľka gymnázia, ktorá nezabúda ani na rodičov, u ktorých chce dosiahnuť podporu, zapojiť ich do systému evalvácie školy a získavať od nich spätnú väzbu.

„Vážim si podporu žiakov, kolegov, rodičov a zriaďovateľa, ktorú mi prejavili vo výberovom konaní. Beriem to ako výzvu neustále na sebe pracovať. Škola však nestojí a nepadá na osobe riaditeľa. Školu robí dobrou školou kvalitný vyučovací proces, za ktorým je kvalitný učiteľ, profesionál, odborník, ale zároveň človek s vysokou dávkou ľudskosti a empatie. A takých kolegov ja v tíme mám,“ uzavrela nová riaditeľka Gymnázia Ivana Kraska.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross