No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Zónou bez peňazí prispejú ku krajším Vianociam

28. novembra 2014 |  | |

zona bez penaziUrobiť niekomu radosť, darovať krajšie Vianoce, dať nepotrebným veciam druhý život a potešiť nimi iných. To je hlavná myšlienka Zóny bez peňazí, ktorá sa v sobotu, 29. novembra, uskutoční naraz v 60 mestách na Slovensku. Bude medzi nimi aj Rimavská Sobota. V priestoroch Kongo Pub môžete až do večera darovať nepotrebné veci, ktoré poslúžia iným, alebo ich vymeniť za to, čo sa vám páči. Okrem toho sa tu bude vo vianočných dielňach tvoriť aj piecť, večer koncertovať.

„Hlavným cieľom akcie je predovšetkým pomôcť. Veci, ktoré nepotrebujeme, no sú stále zachovalé a funkčné, môžu urobiť radosť niekomu inému, prispieť ku krajším sviatkom,“ hovorí organizátorka rimavskosobotskej Zóny bez peňazí Michaela Tiralová z Kongo Pub. Ako spomenula, podujatie štartuje v sobotu o 11.00 hod. Bude sa niesť v predvianočnej atmosfére; na návštevníkov  čakajú priateľské stretnutia aj tvorivé dielne. Medovníky, výroba vianočných sviečok, ozdôb, stromčekov šťastia, (ne)pečené zdravé koláče, dekorácie, štrúdle, štedrák, vianočný punč aj kováčska dielňa – to všetko bude mať v Zóne bez peňazí svoje miesto.

Večer o 19.00 hod. príde na rad aj hudobný program. Koncertnou bodkou za celou dobročinnou akciou budú vystúpenia hostí – účasť prisľúbil Roman Galvánek z O.B.D., pesničkár Martin Geišberg aj Loopata Cicka Makay (horehronský dancehall).

"Verím, že zo Zóny bez peňazí si každý odnesie hrejivý pocit z dobrého skutku, spomienku na príjemne strávený deň alebo pekný vianočný darček. Všetci ste srdečne vítaní," odkazuje organizátorka akcie v Rimavskej Sobote.

Zóna bez peňazí podporuje medzi ľuďmi recyklovanie a výmenu vecí, ktoré už nepotrebujú, no zároveň ich nechcú vyhodiť. "Príďte darovať veci, ktoré už nepotrebujete a vymeňte ich za také, ktoré sa vám páčia. Aj vďaka vám sa tak bude môcť naplniť hlavná myšlienka celej akcie - urobiť krajšie Vianoce tým, ktorí si to nemôžu prevažne pre nedostatok peňazí dovoliť. Darčeky predsa nemusia byť nové ani drahé, pokojne to môžu byť veci získané práve na Zóne bez peňazí," vyzýva iniciátor akcie a hlavný organizátor Manik, ktorý je zároveň zakladateľom komunitného Projektu Život. Hlavne vďaka nemu sa vytvoril tím šikovných ľudí z rôznych končín Slovenska, ktorí sa chopili organizácie Zóny bez peňazí vo svojich mestách.
Veci, ktoré po Zóne bez peňazí zostanú, rozdelia a posunú ďalej. Oblečenie pre dospelých darujú organizáciám, ktoré sa venujú ľuďom bez domova, detské oblečenie materským centrám, knihy školám, knižniciam a antikvariátom. Hračky rozdajú deťom z rodín v hmotnej núdzi.

plagat

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross