No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rekonštrukcia cesty medzi Rimavskou Baňou a Hnúšťou by mala byť dokončená v júni

18. apríla 2024 | | |  | 
Zdroj foto: Bibiana Stieranková/DOPRAVNÝ servis RS a okolie (SR)

RIMAVSKÁ BAŇA/HNÚŠŤA – S rekonštrukciou cesty na úseku medzi obcami Rimavská Baňa a Rimavské Brezovo až do mesta Hnúšťa začali v apríli 2023. Nová cesta na frekventovanom úseku sa čoskoro stane realitou.

Ako pre portál Rimava.sk uviedla hovorkyňa Slovenskej správy ciest Jana Lukáčová, ukončenie stavby je naplánované na jún. "Lehota výstavby bola zmluvne dohodnutá na 12 mesiacov, no táto lehota neplynie počas výkonu zimnej údržby," informovala Lukáčová, pričom upresnila, že celkové náklady na projekt sú 8 785 500 eur.

Článok pokračuje pod reklamou


Úsek medzi Rimavskou Baňou a Hnúšťou je súčasťou druhej etapy projektu Modernizácia vybraných úsekov ciest I. triedy v Banskobystrickom samosprávnom kraji a celková dĺžka úseku je 6 kilometrov a 650 metrov.

"Projekt je zameraný na rekonštrukciu a rozšírenie vozovky, odvodnenie vozovky, rekonštrukciu priepustov, rekonštrukciu mostov, úpravu respektíve výmenu dopravného značenia, výmenu a doplnenie bezpečnostných zariadení. Cesta je navrhnutá ako dvojpruhová, smerovo nerozdelená cestná komunikácia," dodala Lukáčová.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross