No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Dobrovoľníci pre začiatok skrášľujú okolie Relaxu

19. septembra 2014 |  | | |

relax-rimavska-sobotaDo týždňa dobrovoľníctva sa tento rok zapojili aj v Centre voľného času Relax Rimavská Sobota. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedla Dana Spišáková z CVČ Relax, v priebehu tohto týždňa uskutočňujú viac zaujímavých aktivít pre deti, mládež či verejnosť. „V Relaxe ako aj v Ekorelaxe máme týždeň otvorených dverí,“ priblížila zástupkyňa, podľa ktorej dobrovoľníci zatiaľ natreli šedivé brány a dnes pre nich chystajú brigádu v záhrade Ekorelaxu. Podľa dostupných technických možností chcú neskôr opraviť aj poličky v budove. „Tento týždeň sme sa rozhodli, že budeme robiť len vo vlastných priestoroch, pretože aj tu nám treba pomôcť. Okolie bolo dosť zanedbané počas leta,“ priblížila Spišáková a dodala, že to, čo si naplánovali, aj splnia.

Pri natieraní im podľa Spišákovej pomáhalo šesť dobrovoľníkov, dnes očakávajú približne desiatich. Ako podotkla, na deň otvorených dverí ich navštevuje zhruba 15 až 20 ľudí, ktorí sa zaujímajú o činnosť Relaxu. „Veľmi atraktívna je pre nich minizoo,“ dodáva Spišáková.

CVČ Relax v Rimavskej Sobote nadviazalo spoluprácu s Centrom dobrovoľníctva v Banskej Bystrici v lete a stalo sa infobodom o dobrovoľníctve pre okresy Rimavská Sobota a Revúca. Podľa Spišákovej sa v priebehu roka zamerajú aj na aktivity v meste. Klub dobrovoľníkov, ktorý zriadili pri CVČ Relax, bude podľa Spišákovej mapovať mesto a budú hľadať plochy, ktoré sú zanedbané, škaderé a trápia mladých v ich vlastnom okolí. „Budeme sa ich snažiť v rámci našich možností v spolupráci s mestom dať do poriadku a ak na realizáciu nebudú financie, tak aspoň na ne upozorňovať,“ dodala Spišiaková.

Týždeň dobrovoľníctva potrvá do konca tohto týždňa, 22.septembra. Cieľom jedinečnej kampane je aj tento rok počas siedmich dní osloviť čo najviac existujúcich a potenciálnych dobrovoľníkov a tiež zvýšiť informovanosť a zapojenie ľudí do takýchto aktivít. „Odtlačok prsta v našej kampani nadobúda síce nehmatateľný rozmer, no vyjadruje jedinečnosť a potrebnosť každého z nás. Hoci nemáme všetci rovnaké možnosti pomáhať, podstatné je, že prispejeme takým spôsobom, akým vieme. Či už v rámci jedného z dní počas kampane, alebo pravidelne,“ informuje prezidentka Centra dobrovoľníctva Alžbeta Brozmanová Gregorová.

 

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross