No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rodinám pred Vianocami opäť odnesú potraviny, oblečenie aj hračky

18. decembra 2012 |  | |

Potraviny na štedrovečerný stôl, oblečenie, obuv aj hračky dostane pred Vianocami tridsať rodín z Rimavskosobotského okresu. Balíčky aj tento rok prichystal Územný spolok Slovenského červeného kríža a rimavskosobotský úrad práce. Odovzdajú ich v piatok, 21. decembra, v Rimavskej Bani, Káloši, Pesete, Gortve, Ožďanoch, Rimavskej Seči, v Dulove, Hnúšti, Husinej, Klenovci aj v Rimavských Janovciach.

Ako pre Rimava.sk ďalej uviedla Andrea Vengrínová, vedúca oddelenia sociálno-právnej ochrany detí a sociálnej kurately, medzi rodinami, ktorým odnesú balíčky, sú sociálne odkázané aj náhradné rodiny. Úrad práce pre ne zozbieral hračky, obuv, oblečenie, vianočné predmety aj trvanlivé potraviny.

K pomoci rodinám sa opäť pripojí aj miestny Územný spolok Slovenského červeného kríža. Ako pre Rimava.sk potvrdila jeho riaditeľka Mária Majerčíková, vďaka finančnej podpore Nadácie Orange zakúpia potraviny potrebné na prípravu sviatočnej večere, klobásu, kapustu, cukor, salonky či ovocie. "Pre deti z rodín v mimoriadnej hmotnej núdzi pribalíme aj hračky, sladkosti a oblečenie, ktoré sa vyzbierali na základných a stredných školách v okrese v rámci vianočnej akcie SČK Deti-deťom," uviedla riaditeľka územného spolku. Ako dodala, potraviny zakúpia aj ľuďom bez strechy nad hlavou, instantné polievky a konzervované jedlá odovzdajú v Rimavskej Sobote a Klenovci. Na zimné dni a noci pre nich navyše vyzbierali teplé prikrývky. "Na územný spolok si môžu sociálne odkázaní občania kedykoľvek, počas celého roka, prísť do výdajne pre šatstvo či obuv," uviedla Majerčíková. Ako spomenula, radi tu preto prevezmú nepotrebné oblečenie, ktoré pri predvianočnom upratovaní ľudia doma vyradia. "Pomôžu tak tým, ktorí sú v ťažkej životnej situácii," uzavrela riaditeľka.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross