No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rómsky poslanec Farkaš chce z mestských rezerv 30 tisíc na opravu kanalizácie na Dúžavskej ceste

Rómsky poslanec rimavskosobotského mestského zastupiteľstva Ján Farkaš chce z mestských rezerv takmer 30 tisíc eur na opravu kanalizácie na sídlisku Dúžavská cesta. S touto požiadavkou informoval a oboznámil svojich kolegov na uplynulom minoriadnom rokovaní mestského zastupiteľstva. Táto mestská časť, kde žije približne 1200 rómov, je podľa jeho slov dlhodo neriešeným problémom. Farkaš už v minulosti navrhol rokovanie mestského zastupiteľstva v tejto lokalite.

Podľa Farkaša ľudia v tejto časti mesta žijú v nedôstojných podmienkach. „Je pravda, že sídlisko si obyvatelia z časti zdemolovali sami.“ dodal. Podotkol, že od vybudovania pred 35 rokmi neprišlo na tomto sídlisku k žiadnym opravným prácam. „Keď vôjdete do bytu potrebujete plynovú masku, nie kvôli tomu, že by tam bol neporiadok, ale kvôli smradu z kanalizácie,“ uviedol Farkaš. Podľa jeho slov v danej lokalite žije 1200 ľudí z toho až 350 maloletých detí. Poslanec sa obáva hrozby epidémie veľkých rozmerov, podľa neho tam môže vzniknúť cholera, ktorá sa dostane do mesta.

Poslanec mestského zastupiteľstva Ján Végh, ktorý je šéfom väčšinového ľavicového klubu reagoval, že problém s kanalizáciou sa netýka len tejto jednej mestskej časti. Ako zdôraznil, problémy s kanalizáciou sú aj na Družstevnej ulici priamo v meste. „Treba vyzvať oddelenie o koncepcnejšie riešenie,“ dodal. Ďalší problém vidí Végh v samotnej možnosti realizácie týchto opráv, pretože nie vždy ide o majetok mesta.

Primátor mesta Rimavská Sobota Jozef Šimko považuje tento problém za aktuálny a ako uviedol, chce sa tejto téme v najbližšom období venovať. „Je to zapchaté, musíme nájsť kde to je. Musíme s tým niečo robiť lebo sa to dotkne aj nás občanov Rimavskej Soboty.“ Situácia na sídlisku na Dúžavskej ceste je dlhodobý problém a podľa vyjadrení primátora už roky je každá pivničná časť obytných domov zaplavená viac než metrom ľudských exkrementov.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross