No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Miestna občianska poriadková služba rieši vandalizmus aj pomáha pri testovaní

POLTÁR – Riešenie vandalizmu, zabezpečenie dodržiavania verejného poriadku či pomoc pri celoplošnom testovaní. Aj to boli úlohy, ktoré v predchádzajúcom roku 2020 plnili členovia Miestnej občianskej poriadkovej služby (MOPS) v Poltári. Informoval o nich člen MOPS Ján Čonka v správe o činnosti hliadok MOPS za rok 2020.

„Činnosť MOPS je zameraná na dodržiavanie verejného poriadku, ochranu verejného a súkromného majetku pred poškodzovaním, ako aj na kontrolu miest stretávania sa maloletých detí a mládeže. Monitoruje a predchádza konfliktom medzi členmi marginalizovanej rómskej komunity (MRK), ale aj medzi majoritou a MRK v meste Poltár,“ konkretizoval v správe Čonka.

Medzi ďalšie konkrétne činnosti hliadky patrí podľa neho kontrola parkov a námestia pred kultúrnym domom, kontrola povolení na predaj na takzvanej malej tržnici, či pomoc občanom a súčinnosť pri organizácii rôznych podujatí v meste.

Článok pokračuje pod reklamouHliadka však dohliada aj na každodenné otváranie, zatváranie a kontrolu detského ihriska na sklárskom sídlisku. „Na základe pandemických opatrení a lockdownu bolo ihrisko v roku 2020 dvakrát uzavreté a občanom neprístupné: marec – máj a október – súčasnosť,“ doplnil Čonka.

MOPS v Poltári vykonáva svoju činnosť vo dvojiciach v dopoludňajších hodinách (07:00 – 13:00), ako aj večer ( 16:00 – 22:00). Má štyroch členov, okrem Jána Čonku sú to Branislav Illéš, Milena Berkyová a Blažena Brandová. Prijatí boli na základe výsledkov výberového konania.

Zdroj: Rimava.sk, Foto: ilustračné, mesto Poltár


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross