No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V meste bude fungovať miestna občianska poriadková služba, vytvoria 12 pracovných miest

8. decembra 2021 | |  | |

JELŠAVA - Mesto Jelšava získalo od Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR nenávratný finančný príspevok vo výške takmer 400-tisíc eur na vytvorenie miestnej občianskej poriadkovej služby (MOPS).

Ako pre Rimava.sk povedal primátor mesta Milan Kolesár, MOPS už v minulosti v meste mali. "Vzhľadom na dobrú skúsenosť s predchádzajúcimi projektami či už MOPS alebo občianskych hliadok sme očakávali túto výzvu a po jej zverejnení sme pripravili a podali žiadosť o financovanie projektu. Čiže po niekoľkomesačnej prestávke budeme mať opäť hliadku MOPS v našich uliciach, kde budú spolu so vznikajúcou mestskou políciou dohliadať na bezpečnosť a preventívne pôsobiť v oblasti verejného poriadku, protispoločenských javov a životného prostredia," vyjadril sa.

Článok pokračuje pod reklamou


Projekt je zameraný na zvýšenie zamestnanosti ľudí žijúcich v marginalizovaných rómskych komunitách (MRK). "Okrem toho, čo táto komunita potrebuje najviac, to je príležitosť na zamestnanie, je tento projekt aj o ich začlenení do občianskej aktivity v rámci samosprávy a podieľaní sa na riešení problémov, ktoré vznikajú práve v komunitách MRK," doplnil Kolesár.

Ako ďalej doplnil, MOPS by mala pomáhať vznikajúcej mestskej polícii a preventívne pôsobiť v oblasti verejného poriadku, protispoločenských javov a životného prostredia.

"Týmto projektom vytvárame zamestnanie pre 12 pracovníkov MOPS, ktorí nastúpia do tejto služby po úspešnom zvládnutí pohovoru na výberovom konaní pred komisiou v predpokladanom termíne 1. januára 2022," uzavrel.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross