No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VOĽBY: V Hucíne bude starostom 28-ročný Jaroslav Horváth

23. júna 2014 |  | |

ilustračné fotoV sobotňajších doplňujúcich voľbách si obyvatelia Hucína zvolili za starostu 28-ročného nezamestnaného Jaroslava Horvátha, ktorý kandidoval ako nezávislý. Od voličov získal 177 hlasov, obec tak povedie do jesene, kedy budú riadne komunálne voľby. Horváth v kresle starostu dočasne vystrieda Ľubomíra Samka, ktorý bol vlani v novembri právoplatne odsúdený za prijímanie úplatku.

V Hucíne si voliči vyberali spomedzi štyroch kandidátov. Palič v chemickej výrobe Radoslav Benko (nezávislý) získal 74 hlasov, asistent pedagóga Juraj Enický (nezávislý) šesť a živnostník Július Lipták (Smer-SD) 92 hlasov. Právo voliť starostu využilo zo 640 oprávnených voličov v obci 356, z nich siedmi volili neplatne.

Predseda Národnej rady SR pôvodne vyhlásil voľby starostu na sobotu 21. júna aj pre obec Poproč v okrese Rimavská Sobota. Tie sa však nekonali, pretože sa neprihlásil žiaden kandidát. Predchádzajúci starosta Poproča Ľubomír Kvaka odišiel do predčasného starobného dôchodku. Pôvodne chcel bez nároku na odmenu dokončiť volebné obdobie, no zákon mu to neumožňuje.

Víkendové doplňujúce voľby boli posledné v tomto volebnom období, pretože šesť mesiacov pred riadnym termínom volieb sa už doplňujúce voľby nevyhlasujú.

O výsledkoch volieb agentúru SITA informoval Zoltán Pósa, vedúci odboru všeobecnej vnútornej správy na Okresnom úrade v Rimavskej Sobote

Zdroj: SITA, Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross