No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Schátralú budovu chcú využívať turisti, financie na opravu získali z grantu

perex-turistiV roku 2016 turistický oddiel KOS Rimavská dolina odkúpil od mesta Tisovec schátralú budovu bývalého skladu v areáli Šťavice so zámerom ju opraviť a zrekonštruovať. Turisti by ju potom chceli využívať ako klub. „Takzvaný „Sklad“ turistov, ako sme si budovu nazvali, pre členov KST TO KOS, ale i pri poriadaní rôznych športových, kultúrnych, či spoločenských podujatí,“ uviedol pre Rimava.sk Dušan Kojnok, predseda KST KOS Rimavská dolina Tisovec. Financie na opravu vo výške šesťsto eur získali z grantového programu.

Podľa predsedu so základným vybavením môže táto budova slúžiť turistom ako útočisko pri usporadúvaní ich klubových akcií, ale aj turistom z iných klubov a regiónov. Ako poznamenal, svojim vzhľadom po rekonštrukcii zapadne do prostredia areálu, ktorého revitalizácia mestom Tisovec sa začala a bude pokračovať aj v ďalšom období.

Po uskutočnených brigádach na likvidácii pôvodnej zničenej strešnej krytiny, krovu a stropu, zostali z budovy len holé múry. „V prvej etape bol náš zámer realizovaný vďaka grantovému programu „Naštartujme s Partnerstvom Muránska planina – Čierny Hron“, spolufinancovaný z Partnerstva Muránska Planina – Čierny Hron. Projekt nášho oddielu „Turisti pod strechou“ získal medzi konkurenciou rôznych iných projektov v hodnotení výberovej komisie Partnerstva najviac bodov,“ ozrejmil Kojnok. Ako ďalej spomenul, v rámci tohto projektu sa podarilo budovu zastrešiť, postaviť komín a zhotoviť strop. V nasledujúcej etape sa budú podľa jeho slov realizovať ďalšie stavebné úpravy, a to rekonštrukcia miestnosti, podkrovia a výstavba verandy.

Projekt sa im podarilo realizovať a zastrešiť predovšetkým vďaka finančnej podpore Partnerstva Muránska Planina – Čierny Hron a aktivite a práci ochotných členov turistického oddielu KOS Rimavská dolina. „Veľkou pomocou nám boli hlavní sponzori materiálu. Za spoluprácu a pomoc ďakujeme aj ďalším sponzorom a za doposiaľ vykonané práce počas brigád, ktorých sa doteraz uskutočnilo 40, patrí vďaka každému zo zúčastnených,“ podotkol predseda a dodal, že výsledkom úsilia všetkých zainteresovaných prispeli k zatraktívneniu nielen areálu Šťavice a okolia Tisovca, ale taktiež k spríjemneniu oddychu širokej verejnosti v jednom z kútov Národného parku Muránska planina.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív Dušan Kojnok


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross