No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ: Schválili investičnú pomoc pre firmu v Lučenci

lucenecV jednom z najmenej rozvinutých okresov, v Lučenci, má pribudnúť približne 40 pracovných miest. Vytvorené majú byť v priebehu najbližších štyroch rokov vo výrobe nábytku a nábytkových komponentov. Vyplýva to z investičného zámeru spoločnosti D&J Design, ktorá sa uchádza o podporu štátu. Zámer odsúhlasila vláda na minulo týždňovom zasadnutí. Ako sa ďalej uvádza v materiáloch z programu rokovania, dotácia je viazaná na dlhodobý hmotný a nehmotný majetok, ako aj na úľavy na dani z príjmu, celkovo približne 900 tis. eur.

Podľa informácií Ministerstva hospodárstva je cieľom investičného zámeru výstavba novej výrobnej haly, obstaranie nových technológií a zvýšenie počtu kvalifikovaného a vyškoleného personálu. V drevárskom priemysle spoločnosť z Lučenca pôsobí viac ako 20 rokov. Podľa informácií uvedených na oficiálnej stránke spoločnosti v roku 2007 dokončili modernú výrobnú halu v priemyselnom parku a investíciou došlo k výraznému nárastu kapacity výroby. Spoločnosť má zamestnávať takmer 100 pracovníkov a odberateľmi sú spoločnosti dodávajúce výrobky pre obchodnú sieť IKEA.

Redakcia Rimava.sk kontaktovala aj vedenie spoločnosti, pre pracovné povinnosti prisľúbili reakciu neskôr.
Správa bude doplnená.

Doplnené o 14:22 hod. 

Rozšírenie počtu pracovných miest o 40 pracovníkov do konca roku 2020 pre Rimava.sk potvrdil aj Rastislav Kovalčík, obchodný manažér zo spoločnosti D&J Design, ktorá podľa neho v súčasnosti zamestnáva približne 210 pracovníkov. Ako Kovalčík priblížil, výroba sa bude rozširovať v tomto roku a to výstavbou novej výrobnej haly a obstaraním novej technológie na spracovanie laminovanej drevotriesky.

Doplnené 2. 3. 2016 

O stanovisko Rimava.sk požiadala aj vedenie mesta Lučenec. Ako uviedla hovorkyňa Michaela Hrnčiarová, samospráva veľmi pozitívne prijala správu o investičnej pomoci pre spoločnosť D&J Design s cieľom vytvoriť 40 pracovných miest. Podľa hovorkyne bude mesto nápomocné podnikateľovi pomôcť pri implementácií projektu súvisiaceho s administratívnou činnosťou v jeho kompetencii ako aj stavebného úradu. „V súčasnosti mesto Lučenec vydalo pre stavebníka Jozefa Jackuliaka – stolárska výroba, stavebné povolenie na rozšírenie výrobných a skladových priestorov v areáli na Ulici Mikušovská,“ podotkla a dodala, že mesto je v spolupráci pripravené ďalej pokračovať.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross