No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Do škôl sa vrátili stovky stredoškolákov, na Spojenej škole dokončili internát

stredoskolaciKu školským povinnostiam sa dnes v Rimavskej Sobote vrátili aj stredoškoláci. Na Spojenej škole na Okružnej ulici študentov privítal riaditeľ strednej školy Karol Kisantal. Ako počas zahájenia školského roka v jedálni uviedol, odborná škola prešla v uplynulých rokoch veľkou rekonštrukciou, najnovšie bol podľa riaditeľa dokončený internát. "Ubytovaní žiaci konečne môžu zabudnúť na zatečené stropy a slabšie vykurovanie, lebo v celej budove došlo k obnove a regulácii nového vykurovacieho systému," povedal Kisantal, podľa ktorého na škole pribudlo 169 prvákov. Celkovo je na odbornej škole viac ako 520 žiakov.

Približne 120 nových študentov uvítali na otvorení školského roka na dvore SOŠ obchodu a služieb na Športovej ulici. Podľa riaditeľa školy Jaroslava Bagačku mal začiatok školského roka prevažne organizačný charakter. Ako doplnil, škola má celkovo viac ako 520 študentov. Zároveň pripomenul, že okrem denného štúdia ponúkajú aj nadstavbové a pomaturitné štúdium.

Po letných prázdninách zazvonilo opäť aj na Obchodnej akadémii, ktorá začína už 59. školský rok.
Podľa zástupkyne riaditeľky školy Márie Kisantal do prvého ročníka zapísali viac ako 50 prvákov, celkovo majú takmer 230 študentov. Ako zástupkyňa školy poznamenala, už druhým rokom sa im podarilo otvoriť aj triedu s vyučovacím jazykom maďarským, kde nastúpilo 16 žiakov. "Robíme všetko preto, aby sme zabezpečovali aj toto dvojjazyčné vyučovanie," podotkla zástupkyňa riaditeľky.

Na Gymnáziu Ivana Kraska v Rimavskej Sobote sa v tomto roku rozhodlo študovať takmer 60 prvákov. Ako ďalej povedal riaditeľ školy Ján Čeman, celkovo bude školu navštevovať viac ako 350 študentov. V novom školskom roku došlo k zmene na poste zástupkyne. Do dôchodku podľa Čemana odišla Marta Hlušíková, vo funkcii ju nahradí Miriam Szántoóvá.

Okrem stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja v meste pôsobí aj Súkromná stredná odborná škola z Dunajskej Stredy ako aj Gymnázium Mihálya Tompu Reformovanej kresťanskej cirkvi s vyučovacím jazykom maďarským.

[nggallery id=1150]

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross