No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Jedna z najstarších ZUŠ-iek na Slovensku zmenila svoju tvár

2. decembra 2008 |  | | |

Do konca roka by mala byť ukončená druhá etapa rekonštrukčných prác štvrtej najstaršej základnej umeleckej školy (ZUŠ) na Slovensku. Doteraz sa v rimavskosobotskej ZUŠ-ke preinvestovalo viac ako 11 mil. korún (365 133.11 €). Rimava.sk informoval jej riaditeľ Marian Lacko. V tejto sume je podľa Lacka zahrnuté aj dorobenie pivničných priestorov na jeden mládežnícky klub a skladové priestory, kde by mala byť nová omietka.

Pôvodný projekt bol podľa Lacka na celú budovu, ale z hľadiska čerpania financií z mestského rozpočtu ho rozdelili do viacerých etáp, ktoré schvaľovali rimavskosobotskí poslanci. „S rekonštrukciou sa začalo v októbri 2006. Zhodila sa stará strecha a pod novou strechou sa dobudovali tri nové ateliéry, jeden kabinet pre učiteľov a toalety,“ povedal Lacko, podľa ktorého bolo medzi etapami potrebné doriešiť celkovú statiku budovy. „V druhej etape sa dokončilo prvé podlažie a prízemie, vstupná brána, zateplila sa budova,“ uviedol a dodal, že  zadná časť sa pripravila na vybudovanie multifunkčnej haly pre približne 100 ľudí. Tá by mohla slúžiť ako sála pre hudobný odbor, koncerty, na prezentáciu tanečných divadiel, divadelný odbor, prezentáciu divadelných predstavení.

ZUŠ-ka vznikla v roku 1931, ako hudobná škola v Rimavskej Sobote. O terajší hudobný, výtvarný, literárno-dramatický a tanečný odbor rimavskosobotskej ZUŠ-ky je dlhodobo veľký záujem. Tento školský rok má 21 učiteľov a približne 550 žiakov. V zrekonštruovanej budove je ich viac ako 300, hudobný odbor, ktorý je v neďalekej budove, navštevuje približne 200 a externe v základných školách a škôlkach 50 žiakov. Najviac navštevovaný je výtvarný odbor a najväčší nárast záujmu zaznamenal  tanečný odbor, ktorý je najnovší.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross