No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na stretnutí bývalých gymnazistov aj Fero Hora

28. apríla 2009 |  | |

Ako už Rimava.sk informovala,  9. mája by sa malo uskutočniť netradičné stretnutie absolventov rimavskosobotských gymnázií a bývalej Strednej všeobecno-vzdelávacej školy. Na ročníkoch pritom vôbec nezáleží, vítaní sú všetci bývalí gymnazisti, ktorí majú chuť stretnúť svojich niekdajších spolužiakov a pedagógov.

Podľa predbežného programu sa skutočne je na čo tešiť. O 17-tej hodine začne v estrádnej sále domu kultúry slávnostná recepcia, na ktorej s krátkym príhovorom vystúpi riaditeľ Gymnázia I. Kraska Ján Čeman. Po moderovanom bloku rozhovorov so súčasnými pedagógmi a študentmi sa so spoločenskými tancami predstavia rimavskosobotskí tanečníci.

„Sláva diskoték a ich vplyv na školskú dochádzku v Rimavskej Sobote“, taký je názov ďalšieho bodu programu, pod ktorým sa skrýva „výsluch“ známeho diskotekára Fera Horu hostiteľkou stretnutia, Tatianou Koniarovou z MsKS.

Hudobná a videoprojekcia Fera Horu je pripravená v niekoľkých blokoch, od päťdesiatych až po deväťdesiate roky popu. Chýbať nebude ani inteligentný humor v podobe súťaže o najlepšiu anekdotu stretnutia.

Odbitím polnoci začne tajomné vyvolávanie „Ducha Alma Mater“ a študentskou hymnou Gaudeamus igitur vojde oficiálna časť stretnutia do svojho finále.

Ako pre Rimava.sk uviedol jeden z organizátorov stretnutia Tibor Pálszegi, potom nasleduje už len „neorganizovaná a neriadená mnohodimenzionálna zábava s reprodukovanou hudbou do tanca, na počúvanie a spomínanie“.

Súčasťou stretnutia bude aj burza nápadov "Ako pomôcť mestu a jeho okoliu?", do ktorej môže prispieť každý účastník stretnutia.  „Textový a obrázkový materiál nápadov a užitočných informácií bude možné umiestniť na paneloch na chodbe Domu kultúry, reprezentujúcej celodennú výstavu Burzy nápadov,“ uviedol pre Rimava.sk Pálszegi. On sám už prišiel s prvými dvoma nápadmi – s vytvorením centra inovácie a komunikačného portálu pre rozvoj.

Okrem toho bude počas celého stretnutia v priestoroch domu kultúry nainštalovaná výstava o gymnáziách a bývalej SVŠ, o ich histórii a súčasnosti.

Záujemcovia o stretnutie môžu organizátorov kontaktovať na adrese [email protected]

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross