No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Piataci tento rok monitor písať nebudú, riaditelia škôl chvália rozhodnutie ministerstva

3. februára 2023 | | |  | 
Ilustračné foto: Pixabay

SLOVENSKO/RIMAVSKÁ SOBOTA – Dočasne poverený minister školstva Ján Horecký zrušil tohtoročné externé testovanie žiakov piateho ročníka. Riaditeľov základných škôl v Rimavskej Sobote jeho rozhodnutie potešilo.

Horecký obhajuje svoje rozhodnutie pandémiou, ktorá výrazne zasiahla do školského vyučovania. "Opatrenia na zamedzenie šírenia ochorenia covid-19 viedli predovšetkým k prechodu na dištančné vzdelávanie, čo mohlo v niektorých prípadoch viesť k rozdielnej kvalite poskytovaného vzdelávania v závislosti od možností jednotlivých škôl. Dištančné vzdelávanie malo zároveň negatívny vplyv aj na psychiku žiakov. Postupným zavádzaním opatrení, ktoré boli naviazané na pandemickú situáciu v jednotlivých okresoch, dochádzalo k vzniku rozdielov medzi regiónmi," uvádza sa v oficiálnom vyjadrení Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Článok pokračuje pod reklamou


Riaditelia sú s rozhodnutím spokojní

Riaditeľ Základnej školy Š. M. Daxnera v Rimavskej Sobote Peter Černý, sa s názorom Horeckého stotožňuje. "Doba je dnes veľmi rýchla a náročná, hlavne tie posledné dva roky. Tie deti nemáme ani z čoho testovať. S názorom ministra školstva v tomto plne súhlasím," dodal.

Rovnaký názor zdieľa aj Štefan Orosz, riaditeľ Základnej školy Mihálya Tompu. "Súhlasím s tým a veľmi sa z toho teším, z môjho pohľadu toto testovanie už dlhé roky nedávalo zmysel, či v piatom ročníku, alebo deviatom. Sú to vyhodené peniaze. Tie financie, ktoré boli nato využité by sa dali použiť úplne inak, napríklad na náklady na elektrinu," povedal.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross