No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Sneženie na strednom Slovensku spôsobilo zvýšený počet porúch a výpadkov elektriny. Týkajú sa aj okresov Rim. Sobota a Poltár

17. januára 2023 | |  | 
Foto ilustračné. Zdroj: SSD

Husté sneženie na strednom Slovensku spôsobilo zvýšený počet porúch a výpadkov elektriny. Bez elektriny je aktuálne viac ako 11-tisíc odberných miest. V najbližších hodinách by sa mal ich počet výrazne znížiť. Informoval o tom Miroslav Gejdoš, špecialista externej komunikácie.

Nepriaznivé počasie, najmä mokrý a ťažký sneh, spôsobilo vo viacerých okresoch Žilinského a Banskobystrického kraja rozsiahlejšie výpadky elektriny. Stredoslovenská distribučná (SSD) eviduje prerušenie dodávky na viac ako 11-tisíc odberných miestach.

Článok pokračuje pod reklamou


"Najviac zasiahnutými okresmi sú Ružomberok, Banská Bystrica, Brezno, Detva, Banská Štiavnica, Poltár a Rimavská Sobota. Na mnohých miestach prebieha v týchto chvíľach ešte len vyhľadávanie poškodených úsekov. Viacero z nich sa pritom nachádza v ťažko dostupných lokalitách, napríklad v horách. Väčšinu problémov spôsobili stromy a konáre popadané na vzdušné vedenia vysokého napätia. Energetici nasadili do akcie všetky dostupné skupiny elektrikárov a elektromontérov," uviedol Gejdoš.

Čas, za ktorý stihnú muži v teréne v spolupráci s dispečingom obnoviť distribúciu elektriny, bude závisieť od rozsahu poškodenia jednotlivých vedení a dostupnosti poruchových miest. Ako uviedol Miroslav Gejdoš, vzhľadom na predpoveď počasia na dnešný deň je však pravdepodobné, že v najbližších hodinách sa bude počet zasiahnutých odberateľov pomerne rýchlo znižovať. "Tam, kde to bude technicky možné, ich budú energetici zásobovať z nepoškodených vetiev vedenia," uzavrel.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross