No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Šéfkuchár v SOŠOS JAROSLAV ŠVAGERKO: Celý život pracuje v kuchyni, no doma nevarí

Pracoval v kuchyniach rôznych zariadení, posledné dva roky má "pod palcom" kuchyňu v reštaurácii Čierny orol, ktorá patrí pod rimavskosobotskú Strednú odbornú školu obchodu a služieb (SOŠOS). Jaroslav Švagerko má v príprave jedál dlhoročnú prax a bohaté skúsenosti, ako však pre Rimava.sk prezradil, doma rád prenechá varešku a hrnce manželke.

Šéfkuchár v reštaurácii Čierny orol, ktorá je výukovým pracoviskom pre študentov SOŠOS, je rodákom z Revúckej Lehoty, do Rimavskej Soboty sa pred 26 rokmi priženil. Pripravovať chutné jedlá pre veľký počet osôb mu nerobí problém, vystriedal rôzne stravovacie zariadenia. Priznal však, že najradšej varí múčne jedlá, buchty na pare, žemľovku, dukátové buchtičky či ryžový nákyp. Veľmi obľúbené a vychýrené sú aj knedle, ktoré v reštaurácii Čierny orol ponúkajú na predaj za bezkonkurenčné ceny, na výber je dokonca niekoľko druhov. Majú tu na ne špeciálnu modernú technológiu, takže zaručene ulahodia aj tým najnáročnejším. Sú ako stvorené k výbornému nedeľnému obedu!

„Okrem klasických kysnutých knedlí pripravujeme žemľové, ideálne ku sviečkovej, ďalej české karlovarské, ktoré sa hodia k pečenej kačke aj husacine s kapustou, zemiakové knedle zase najviac pasujú k údenému mäsu s opraženou cibuľkou,“ radí šéfkuchár, ktorý už za deň na objednávku pripravil aj 24 knedlí! Práca v kuchyni reštaurácie Čierny orol ho teší, ako hovorí, zákazníci tu na jedálnom lístku nájdu hlavne tradičné a obľúbené domácke jedlá ale aj čo-to zo zahraničnej kuchyne. Práve počas pôsobenia na SOŠOS Jaroslav Švagerko varil aj po boku gréckeho kuchára s Michelinovou hviezdou. Okrem toho reprezentoval slovenskú kuchyňu v maďarskom Egri.

Stredná odborná škola obchodu a služieb ponúka možnosť stravovania nielen v reštaurácii Čierny orol, ale aj v zariadení Junior Komplex na Železničnej ulici v Rimavskej Sobote a tiež v jedálni v novej budove Sociálnej poisťovne.

Záujemcovia o chutné knedlíky si ich môžu objednať priamo v reštaurácii Čierny orol (850g/1,50 €)

[nggallery id=909]

Zdroj: Rimava.sk, Reklamný článok
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross