No active "ca-sidebar-197687" sidebar

SOŠTaAP má čo ponúknuť aj v oblasti športu, prevzala si za to aj ocenenie

Stredná odborná škola technická a agropotravinárska na Okružnej ulici v Rimavskej Sobote nie je len školou, ktorá odpovedá svojimi odbormi na aktuálny trh práce. Je aj školou, ktorá svojich žiakov vedie aj k pohybu. A to nielen prostredníctvom športových tried, ale aj svojimi športovými aktivitami. A tých za jeden školský rok zorganizuje v priemere tridsať. Aj toto jej tak prinieslo ocenenie najaktívnejšej strednej školy v oblasti športu v celom Banskobystrickom kraji.

„Boli sme prekvapení, keď nás Národné športové centrum v Bratislave vybralo na toto ocenenie,“ povedal pre Rimava.sk Ján Barto, učiteľ telocviku na SOŠTaAP. Neostalo to však len pri ocenení. Od Národného športového centra škola dostala náradie v hodnote 5 tis. eur. „Sú v ňom rôzne športové pomôcky ako lopty, vesty, žinenky, trampolína, BOSU lopta a podobne,“ ozrejmil Barto.

Aké sú športové aktivity školy?
Škola sa počas roka zapája do rôznych výziev a súťaží. „Naša škola organizovala majstrovstvá školy v stolnom tenise žiakov, zamestnancov v rámci Svetového dňa stolného tenisu. Všetko sa to udialo pod záštitou olympijského hnutia. V rámci Týždňa olympijskeho športu sme na škole robili rôzne netradičné športové súťaže. Bolo tam viac ako sto žiakov i učiteľov,“ ozrejmil s tým, že organizovali aj majstrovstvá školy v streetballe, penaltový festival, bowling pre zamestnancov školy a podobne. „Za školský rok zorganizujeme v priemere 30 športových podujatí. Ako napríklad futbal, florbal, silový päťboj, stolný tenis, pre zamestnancov organizujeme futbalový turnaj, ale aj bowling a tak ďalej. Teraz máme v pláne zorganizovať majstrovstvá školy v streľbe zo vzduchovky. Máme posilňovňu či stolnotenisová miestnosť,“ priblížil telocvikár a dodal, že aj takto sa snažia žiakom vyhovieť a ponúknuť im viac možností v oblasti športu.

Pedagógovia tak chcú, aby sa žiaci školy viac hýbali. Zatiaľ sa im to darí. Ako však spomenul riaditeľ SOŠTaAP Karol Kisantal, hoci šport ako taký na ich škole určite nezanikne, ich športové triedy však môže ohroziť nový zákon. Ten so športovými triedami počíta len na športových gymnáziách, ktoré by mali prejsť pod názov Stredné odborné školy športové. „Ten zákon tak so športovými triedami na stredných odborných školách nepočíta,“ ozrejmil. Preto tak podľa Kisnatala vyvíjajú aktivitu aj s ďalšími riaditeľmi škôl, aby Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR prehodnotilo tento zákon.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív SOŠTaAP


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross