No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Štátny tajomník rezortu dopravy: Kríza by mohla urýchliť výstavbu ciest

6. februára 2009 |  | |

Na výstavbu diaľničného obchvatu R2 Ožďany – Zacharovce, ktorý by mal riešiť odklonenie premávky od Rimavskej Soboty, by svetová hospodárska kríza nemala mať dopad. Pre Rimava.sk to potvrdil štátny tajomník Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií SR Dušan Švantner. “Práve táto situácia nahráva tomu, aby sa to urýchlilo, lebo tým sa zmierni dopad krízy na obyvateľstvo,” uviedol Švantner pre Rimava.sk, ktorý vidí prečkanie rozmáhajúcej sa krízy na PPP projektoch a v zatepľovaní budov a výmene okien z projektov eurofondov. Švantner zdôraznil, že oveľa viac trvá príprava stavby ciest, ako jej samotná realizácia.

Ako Rimava.sk informovala Janka Jurčuková z oddelenia strategického rozvoja na mestskom úrade, začiatok výstavby R2 Ožďany – Zacharovce sa predpokladá na rok 2010 s termínom dokončenia 2012. “Podľa dokumentácie pre územné rozhodnutie sa príprava tejto rýchlostnej cesty nachádza v povoľovacom štádiu pre územné konanie,” uviedla Jurčuková a dodala, že približne 10,5 km úsek sa napojí na obchvat Oždian a v Zacharovciach na R2, ktorá ďalej bude pokračovať po obchvat vo Fige.

Podľa slov Jurčukovej prvé mimoúrovňové križovanie je medzi Sobôtkou a Čiernou lúkou. “Tu sa bude deliť veľká časť dopravy na R2 a časť na starú štátnu cestu  I/50, ktorá má teraz medzinárodný význam E 571,” uviedla. Ďalšie mimoúrovňové križovanie bude medzi Vinicou a Zacharovcami, ktoré sa napojí na terajšiu cestu E 571 a pripravovaný obchvat regionálnej cesty od Sabovej v smere od hraničného priechodu Kráľ. “Tým sa docieli vylúčenie tranzitnej dopravy z mesta,” zdôraznila. Investorom je Národná diaľničná spoločnosť.

Zdroj: Rimava.skOdoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross