No active "ca-sidebar-197687" sidebar

SÚŤAŽ: Hlasujte o najkrajšie fotografie rimavskosobotských Fotonadšencov

namestie Rimavska SobotaRozhodnite aj vy o tom, ktoré fotografie budú zdobiť ulice Rimavskej Soboty. Do súťaže o najkrajšiu koláž fotografií na akúkoľvek tému sa zapojilo 44 amatérskych fotografov z Rimavskej Soboty a okolia. Dvadsať koláží, ktoré dostanú najviac hlasov, vystavia na najrušnejších miestach v meste.  „Našim zámerom je oživiť bežný život mesta, ponúknuť umenie v uliciach a samozrejme prezentovať tvorbu šikovných ľudí, ktorým učarila fotografia“ povedala Regina Špitálová z OZ Oxymoron, ktoré súťaž organizuje.

Hlasovanie bude prebiehať až do nedele 1. decembra,  na Facebook-u. Hlasovať môžete priamo tu.

„Koláže sú umiestnené v náhodnom poradí, oplatí sa pozrieť si galériu na Facebook-u až do konca. Ak sa niekomu páčia všetky fotky, môže dať svoj hlas každému autorovi,“ vysvetlila Špitálová.

Víťaz hlasovania získa 100-eurový poukaz od firmy polep.sk na veľkoformátovú tlač podľa vlastného výberu. Pre ostatných sú pripravené ďalšie hodnotné ceny, ktoré do súťaže venovali rimavskosobotské firmy Itres, Automax, RSnet, STK U myšiaka, nokin.sk, OZ Ozveny z Hrachova a MAS Malohont. „Výsledky súťaže zverejníme 2.decembra a ceny odovzdáme na predvianočnom stretnutí skupiny amatérskych Fotonadšencov. Víťazné práce budete môcť v meste obdivovať od polovice decembra,“ avizuje Regina Špitálová.

Fotonadšenci z RS je neformálna skupina amatérskych fotografov z Rimavskej Soboty a okolia, ktorá vznikla na sociálnej sieti z potreby podeliť sa o skúsenosti z fotografovania.  „Denne sem pridávame  fotografie a príspevky s otázkami týkajúcimi sa fotografie, techniky fotografovania i technického vybavenia, fungujeme už tretí rok,“ povedal zakladateľ skupiny Imrich Kopec. Členovia z Rimavskej Soboty sa aj reálne stretávajú. Počas svojich stretnutí si vyskúšali rôzne spôsoby fotenia – zamerali sa na fotoportrét, zátišie, produktovú fotografiu či krajinku. Výsledky zo stretnutí ale aj fotografie, ktoré vytvoria mimo, zverejňujú v profile skupiny, navzájom si ich hodnotia a radia, čo vylepšiť ako odstrániť nedostatky a pod. „V čase keď sme s Fotonadšencami pripravovali tento projekt, mala ich skupina na sociálnej sieti 220 členov. Dnes sa rozrástla takmer na dvojnásobok,“ prezradila Špitálová.

Projekt V uliciach mesta Rimavská Sobota pripravilo Občianske združenie Oxymoron s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR.

Zdroj: Rimava.sk, OZ Oxymoron, Sponzorovaný článok
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross