No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Altánok na Šťavici si budujú sami, použijú na to aj financie mesta

9. októbra 2015 |  | |

perex-tisovecAreál Šťavica pri Tisovci by už nemal byť len miestom, kde si domáci ale aj pocestní naberali prírodnú pramenitú vodu. „Vzhľadom na jeho umiestnenie pri prírodnom prameni a na okraji Národného parku Muránska planina si tento areál zaslúži oveľa väčšiu pozornosť a starostlivosť ako sa mu dostáva,“ spomenul pre Rimava.sk prednosta Mestského úradu v Tisovci Tibor Tokár.Novovybudovaný areál by mal podľa neho slúžiť na zmysluplné trávenie času. Ako spomenul na projekt vyčlenili z rozpočtu mesta 3 tis. eur. „S realizáciou stavby pomáhajú jednak aktivační pracovníci ako aj Mestské lesy Tisovec, ktoré pripravili drevenú konštrukciu,“ priblížil prednosta a dodal, že stavebné práce si realizujú svojpomocne.

S vybudovaním altánku na Šťavici by mali podľa prednostu skončiť do konca tohto roka. „Verím však, že to bude aj skôr,“ poznamenal.

Podľa stanoviska mesta hlavnou myšlienkou a dôvodom na realizáciu altánku bola skutočnosť, že v tomto areáli nie je vhodne upravené miesto na zmysluplné a aktívne trávenie voľného času pre všetky vekové kategórie. „Altánok bude umiestnený na mieste s vhodnými a vyhovujúcimi prvkami drobnej architektúry,“ informuje mesto vo svojom stanovisku.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: Google Earth

Súvisiace články
Tisovčania sa pustili do čistenia areálu Šťavice, chcú z neho oddychovú zónu
Ľudí sa pýtajú, ako by chceli využívať areál Šťavice


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross