No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TISOVEC: V meste budú predčasne hľadať kontrolóra, terajší sa stal prednostom

Mestský úrad TisovecV Tisovci na severe Rimavskosobotského okresu budú hľadať nového hlavného kontrolóra predčasne. Doterajší kontrolór Tibor Tokár funkciu zastával dva roky, primátor Peter Mináč ho vymenoval za prednostu mestského úradu. Informáciu pre Rimava.sk potvrdil viceprimátor Tisovca Karol Hruška, ktorý v neprítomnosti primátora bude viesť najbližšie rokovanie. Ako ďalej uviedol, nový prednosta sa funkcie ujal od 1. februára, nahradil tak odchádzajúcu prednostku úradu Katarínu Meškovú. Tá pre Rimava.sk potvrdila, že odišla na vlastnú žiadosť, v spojení so samosprávou však ostáva aj naďalej ako členka podnikateľskej komisie.

Na vyhlásení voľby hlavného kontrolóra sa majú poslanci dohodnúť v stredu, 25. februára. K samotnej voľbe by malo dôjsť na ďalšom, marcovom rokovaní. Doterajšieho kontrolóra volili poslanci mestského zastupiteľstva v októbri 2012 v tajnej voľbe, spomedzi troch uchádzačov. Pracoval na čiastočný úväzok (0,30).

Jedným z bodov rokovania poslancov mestského zastupiteľstva bude program na Dni mesta, zaoberať sa budú aj prenájmom bytov na Jesenského ulici, zásadami odmeňovania poslancov a členov komisií či výkupom lesného porastu vo vlastníctve mesta.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross